Latvijas alpīnisti uzkāpuši pasaules augstākā vulkāna virsotnē

Komentāri

Spītējot nelabvēlīgiem laika apstākļiem, Kristīnei un Kristapam Liepiņam izdevies sasniegt 6893 metrus augsto Ohoss Del Salado virsotni.

Alpīnistu savienībā norāda, ka tas ir vērā ņemams sasniegums un laba dāvana visai kalnā kāpēju saimei, kura šogad atzīmē Latvijas alpīnisma 60. dzimšanas dienu.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Augstākā vulkāna virsotni Latvijas alpīnisti Kristaps un Kristīne Liepiņa sasniedza nepilnās sešās stundās. Ierakstā sociālajos tīklos abi pauž prieku par savu sasniegumu. Kāpiens nebijis viegls – liels aukstums un vējš ap 100 kilometriem stundā.

Vulkāns Ohoss del Salado ir Čīles augstākā virsotne, otrā augstākā Dienvidamerikā un pasaules augstākais vulkāns. Kristaps Facebook raksta, ka tagad sākusies ekspedīcijas otra daļa, sakari ir apgrūtinoši, tāpēc interviju neizdodas ierakstīt. Ekspedīcijas otrajā daļā paredzēts doties uz Čīles dienvidu daļu, uz Patagoniju.

Latvijas Alpīnistu savienībā lepojas ar Liepiņa sasniegumu, jo Kristaps savulaik ir bijis šīs organizācijas prezidents.

Latvijas alpīnisti arī nākamgad iecerējuši doties bīstamās ekspedīcijās.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl