Latvijas aizsardzības budžets tuvojas NATO prasītajiem 2% no IKP

2 komentāri

Nākamgad tiek plānots būtisks finansējuma palielinājums plānots bruņoto spēku attīstībai. Militārie izdevumi nākamgad pieaugs līdz 367 miljoniem eiro un Aizsardzības ministrija jau sākusi divus vērienīgus tehnikas iepirkumus. Tāpat notiek gatavošanās karavīru skaita palielināšanai.

Šogad aizsardzības budžets ir 254 miljoni eiro, bet nākamgad, saskaitot kopā visus papildu novirzītos līdzekļus, aizsardzības budžets būs 367 miljoni eiro jeb tieši 1,4% no iekšzemes kopprodukta (IKP), norāda Finanšu ministrijā.

Gandrīz visa papildu nauda piešķirta sadaļā Nacionālo bruņoto spēku kaujas spēju stiprināšana.

Aizsrdzības ministrijas nosauktie papildu pasākumi ir infrastruktūras uzlabojumi Latvijas militārajās bāzēs, nauda papildu apmācībām, specvienību sagatavošanai, izdevumi zemessardzi un jaunsardzei.

Tāpat daudz būs jātērē sabiedroto uzņemšanai. Piemēram, lai uzņemtu noteikta tipa NATO lidmašīnas, esot jāiegādājas ugunsdzēsības tehnika.

Foto:

 

Svarīgākie jaunie mērķi ir līdz 2018. gadam palielināt karavīru skaitu no pieciem līdz sešiem tūkstošiem un divi vērienīgi iepirkumi. Par ASV pretgaisa aizsardzības raķešu Stinger un radaru pirkumu informācija ir ļoti skopa.

Tāpat līdz 2019. gadam kopumā paredzēts iegādāties kopumā 123 kāpurķēžu kaujas mašīnas CVRT no Lielbritānijas.

Skaties video!

TOP komentāri

Pievienot komentāru

Ienāc ar sociālo tīklu profilu vai ievadi savu vārdu

Esi pieklājīgs savos izteicienos. Viedokli argumentē. Raksti tikai tādu komentāru, kas pauž tavu viedokli vai ir noderīgs citiem portāla lietotājiem. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem komentēšanas iespēja liegta.

Lasi vēl