Latvijas ābolos atklātas pesticīdu atliekvielas

Komentāri
Latvijas ābolos atklātas pesticīdu atliekvielas
Foto: net_efekt/Flickr

Gandrīz pusē – 45 % – Eiropas Savienībā (ES) lietojamās pārtikas atrodamas pesticīdu atliekvielas, liecina Eiropas Pārtikas nekaitīguma iestādes publiskotais pētījums, kurā apkopoti dati arī par Latviju.

Latvijā pētījuma ietvaros analizēti 249 nopērkamās pārtikas paraugi, 53% no tiem bija vietējā pārtika, 42% – Eiropas Savienībā ražotā pārtika un 5% – no trešajām valstīm importētā.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Latvijā pesticīdu atliekvielas pieļaujamās normas robežās atklātas ābolu paraugos, galviņkāpostos, puravos, zemenēs, auzās, kā arī rudzos.

Savukārt pieļaujamā pesticīdu norma pārsniegta atsevišķos pārbaudītajos ābolu paraugos.

Savukārt Latvijā pārbaudītājos salātos, govs pienā un cūkgaļā pesticīdu atliekvielas netika konstatētas.

Pētījumu veikusī organizācija uzskata, ka minētie atliekvielu apjomi ir droši veselībai, tomēr Eiropas Vides birojs jau paziņojis, ka rezultāti ir satraucoši, jo nav pārbaudīts, kādu ietekmi atstāj vairāk nekā viena pesticīda atliekvielas.

Pesticīdi ir vielas un produkti augu kaitēkļu un slimību, nezāļu, lauksaimniecības produktu, nevajadzīgu ūdensaugu, materiālu un izstrādājumu bojājošo kukaiņu un organismu, kā arī cilvēka un dzīvnieku parazītu un slimību, vīrusu pārnēsātāju apkarošanai.

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl