Latvijai vēsturiski panākumi sacīkšu dronu pasaules čempionātā

0 Komentāru
Latvijai vēsturiski panākumi sacīkšu dronu pasaules čempionātā

Pirmais sacensību dronu pasaules čempionāts nesis panākumus Latvijas sportistiem – pierādot, ka Latvija ir sacīkšu dronu lielvalsts. Turklāt pie vēsturiska panākuma tajā tika latvietis Kārlis Gross.

Aptuveni pirms diviem gadiem Kārlis Gross izmēģināja savu pirmo lidojumu ar dronu, tagad viņš jau ir trešās vietas ieguvējs pirmajā pasaules čempionāta sacīkšu droniem.

Kārlis Gross
trešās vietas ieguvējs sacensību dronu pasaules čempionātā

Tas viss ir ilgu treniņu laikā, arī ar citiem Latvijas izlases pilotiem kopā, kas arī ir visi ļoti ātri.

Pirms pāris nedēļām Ķīnā, Šeņžeņā notika pirmais pasaules čempionāts sacīkšu droniem. Sacensības galvenokārt tiek vērtēts ātrums. Dronam ir jāizlido visiem trases objektiem cauri korekti, līdz ar to svarīga arī precizitāte. Lidojums vidēji ilgst pusotru minūti.

“Kopumā tā komanda bija smieklīgi maza, ja salīdzina ar citu valstu komandām, kur ieradās Ķīna ar kādiem 20 cilvēkiem, – mehāniķi, palīgi, masieri, viss pārējais, tā mums tad ir četri piloti un divi palīgi, un viss,” norāda Gross.

Latvijas komandas sasniegums ir ievērojams. Sacensībās kopumā piedalījās 128 dronu piloti no 34 valstīm. Ne tikai divi Latvijas piloti iekļuva pusfināla, bet kopumā valstu izlašu vērtējuma, Latvija ieguva piekto vietu. Kārlis atzīst, ka diezgan ātri apjautis, ka līmenis Latvijā ir ļoti augsts. Tas noticis pirms pusotra gada sacensībās Vācijā, kur pulcējušies pasaulē zināmākie un labākie sacīkšu dornu piloti.

“Sākumā likās, – ko tad mēs te tādi, kaut ko pa Lucavas salā mazliet palidinājušies, kas tad mums vispār tur sanāks. Rezultātā es finišēju piektajā vietā. Pēc tiem apļa laikiem un kvalifikācijā, es sapratu, ka tas līmenis ir diezgan augsts, un šobrīd tas ir vēl krietni augstāks,” norāda Gross.

Lucavsala pašlaik ir iecienīta treniņu vieta dronu lidojumiem. Katrs pilots kombinē savu dronu. Šis ir relatīvi jauns sporta veids, kas gūst arvien lielāku popularitāti gan pasaulē, gan Latvijā.

“Principā ir tā, ka var trenēties jebkurā vietā, kur vieta to atļauj, kur nestaigā daudz cilvēki un plus mīnuss pārredzama tā teritorija. Var izmantot šos visus dabas elementus, kā kokus, zarus, kaut kādas būdiņas, kam lidot apkārt, tas trases veidošanas process ir kreatīvs,” skaidro Gross.

Tāpat viņš min, ka Latvijā pašlaik ir vismaz 10 piloti, kas ir ļoti ātri un konkurētspējīgi gan Eiropā, gan pasaulē.

Video: sacīkšu droni viesojas “900 sekundēs”

0 Komentāru