Komentāri
Latvijai unikāli panākumi! Pašmāju radīta galda spēle atzīta par pasaulē labāko spēli bērniem
Publicitātes foto

Pirmdien, 19. jūnijā, Hamburgā, Vācijā, paziņoti pasaulē prestižākās galda spēļu balvas “Gada labākā spēle” (“Spiel des Jahres”) ieguvēji bērnu spēļu kategorijā “Gada labākā spēle bērniem” (“Kinderspiel des Jahres”). Par gada labāko galda spēli bērniem atzīta Latvijā radītā galda spēle “Ice Cool”, ko izdevis “Brain Games”.

Kā informē “Brain Games” pārstāve Līga Lugovija, šā gada 22. maijā tika paziņots, ka “Ice Cool” ir nominēta kā viena no trim gada labākajām bērnu galda spēlēm. Šī nominācija to jau iecēla bērnu galda spēļu panteonā. Taču 19. jūnijs, kad apbalvošanas ceremonijā Hamburgā “Ice Cool” ieguva galveno balvu, kļuva par spēles panākumu virsotni.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Uz apbalvošanas ceremoniju bija ieradušies arī spēles autori no Latvijas: Egils Grasmanis, Jānis Grunte, Edgars Zaķis un Reinis Butāns. Kopā šie četri “Brain Games” darboņi strādā ar pseidonīmu “Brian Gomez”, ko varam lasīt uz spēles kastes vāka. Savukārt spēles ilustrators ir Latvijā zināmais mākslinieks Reinis Pētersons.

Egils Grasmanis
Viens no spēles radītājiem un “Brain Games” valdes priekšsēdētājs

Mums bija liels prieks un lepnums jau brīdī, kad uzzinājām, ka “Ice Cool” nominēta kā viena no trim gada labākajām bērnu galda spēlēm. Saņemt galveno balvu patiesi ir milzīgs gods – tā ir augstākā atzinība mūsu spēles kvalitātei un vērtībai. Kaut kas tāds notiek vienu reizi mūžā! Esam lepni, ka nu Latvijas vārdu pasaulē nes arī galda spēles

Foto: pašmāju radītā galda spēle “Ice Cool” gūst ievērojamus panākumus pasaulē!

“Gada labākā spēle” ir apbalvojums galda un kāršu spēlēm, kas tika radīts 1978. gadā un šobrīd tiek uzskatīts par pasaulē prestižāko apbalvojumu galda spēļu nozarē. Apbalvojuma mērķis ir apbalvot dizainā un kvalitātē izcilas spēles, kas izdotas pēdējo 12 mēnešu laikā Vācijā, kas ir viena no lielākajām un senākajām galda spēļu industrijām. Nominācija “Gada labākā spēle bērniem” tika ieviesta 1989. gadā.

Spēle “Ice Cool” ir radīta un izdota Latvijā, kur tās izdevējs ir “Brain Games”, savukārt Vācijā to izdod un izplata “Brain Games” sadarbības partneris Vācijā “Amigo Spiele”. Pateicoties ārvalstu partneriem, spēlei “Ice Cool” jau ir 15 starptautiski izdevumi, tā ir tulkota vairāk nekā 20 valodās un pieejama aptuveni 40 valstīs. Visā pasaulē ir pārdoti jau 100 000 spēles “Ice Cool” eksemplāri.

Spēles aizraujošākais elements ir veids, kā pingvīnu figūriņas tiek virzītas pa spēles laukumu – spēlētāji var likt tām slīdēt, virpuļot, atsisties pret sienām un pat lēkt tām pāri. Spēlei ir arī unikāls laukuma izkārtojums 3D formātā, ko veido kastes, kas pēc spēles beigām sakārtojamas viena otrā un kopā veido kompaktu iepakojumu vienā kastē. “Ice Cool” ir galda spēle 2-4 spēlētājiem no 6 gadu vecuma, un vienas izspēles vidējais laiks ir 30 minūtes. Katrā raundā viens no spēlētājiem ir pingvīnu ķērājs, kamēr pārējie pingvīni cenšas izspraukties cauri durvīm un noķert zivis. Uzvarētājs ir spēlētājs ar lielāko punktu skaitu uz zivju kartītēm.

 

Ātri pagatavojami un veselīgi! Vasarīgie augļu salāti ar kazas sieru

Ātri pagatavojami un veselīgi! Vasarīgie augļu salāti ar kazas sieru

Netradicionāli Annai Pannai no ”Gatavo 3”, kura ierasti mums pamāca dažādu lielāku un mazāku kūciņu pagatavošanu, šoreiz viņa prezentēs recepti ļoti viegliem un vasarīgiem augļu salātiem. Salātu pagatavošana būs ne tikai ātra, bet arī variācijas tiem var būs visdažādākās, atkarībā no tā, kādas sastāvdaļas tajā brīdī pieejamas.

Brienot cauri meža biezoknim, pavārs Ēriks Dreibants paviesojas Tele2 projektā „Gudrajā mājā”

Brienot cauri meža biezoknim, pavārs Ēriks Dreibants paviesojas Tele2 projektā „Gudrajā mājā” 1

Šonedēļ Tele2 projektā ”Gudrajā mājā” viesojās tautā iecienītais pavārs, restorāna ”Restorāns 3” šefpavārs Ēriks Dreibants. Tā kā pavārs dzīvo laukos, viņam bija īpaši noderīgi uzzināt par ”Gudrās mājas” iespējām un funkcijām. Lai pārliecinātos, ka ”Gudrā māja” darbojas arī meža biezoknī, jo tad viņa lauku māja nebūtu izņēmums.

Lasi vēl