Latvijai tuvojas spēcīgas lietusgāzes, kas jau “paviesojušās” Viļņā un appludinājušas pilsētu

14 komentāri
Latvijai tuvojas spēcīgas lietusgāzes, kas jau “paviesojušās” Viļņā un appludinājušas pilsētu
Lightningmaps.org

Ceturtdien, 29. jūnijā, Lietuvas galvaspilsētā Viļņā lijis spēcīgs lietus un appludinājis pilsētas ielas, liecina sociālo tīklu lietotāju publicētie ieraksti “Facebook” un “Instagram” vietnēs.

Kā liecina vietnē “www.lightningmaps.org” pieejamā informācija, spēcīgās lietusgāzes tuvojas Latvijai. Arī sinoptiķi šodien sola, ka daudzviet Latvijā gaidāmas stipras pērkona lietusgāzes un krusa.

Līdz plkst. 14 Daugavpilī nolijuši 22 litri uz uz kvadrātmetru jeb trešdaļa mēneša normas un daudzviet lietusgāzes vēl tikai gaidāmas, informē Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrs (LVĢMC).

Citviet Latvijā lietusgāzes, kas vietām būs stipras un ar pērkona negaisu, vēl gaidāmas ceturtdienas vakarā, naktī uz piektdienu un ar pārtraukumiem tās vietām turpināsies arī piektdien.

Līdz nakts pirmajai pusei vēl pastāv arī neliels risks, ka lietusgāzes var pavadīt intensīva zibeņošana, krusa un brāzmains vējš. Gaisa temperatūra naktī pazemināsies līdz +15..+20 grādiem, bet dienā tā sasniegs +18..+23 grādus, vietām valsts austrumos līdz +26 grādiem.

Arī Rīgā gan šovakar, gan nākamajā naktī un rīta gaidāms lietus, brīžiem pērkona negaiss un stipras lietusgāzes. Minimālā gaisa temperatūra naktī +18..+19 grādi, maksimālā dienā +23..+24 grādi.

Stipra lietus laikā pasliktināsies redzamība, lietus ūdeņi var īslaicīgi appludināt ielas un ceļus, tāpat pastāv risks, ka uz ceļiem var rastie izskalojumi.

Foto – skaties, kā vētras iepriekš ir plosījušas Latviju

#vilnius #siautejaaudra #potvinis #konstitucijos #narbuto

A post shared by Caroline Urbanowicz (@carolaynaa) on

 

14 komentāri