Latvijai tuvojas draudīgs putnu gripas vīruss

Komentāri

Šonedēļ Eiropā konstatēti jauni putnu gripas uzliesmojumi. Kādā Nīderlandes fermā pēc vīrusa atklāšanas nokauti gandrīz 190 tūkstoši pīļu. Turklāt putnu gripa atklāta arī Somijā, Ālandu salās, kas ir pavisam netālu no Igaunijas.

Mūsu kaimiņvalsts dienesti jau nopietni gatavojas iespējamai putnu gripas nokļūšanai arī Igaunijā. Pirms tam tā atklāta jau Zviedrijā, Dānijā, Polijā – kopumā jau 11 Eiropas Savienības valstīs.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti


Madara Stinka, PVD Dzīvnieku infekcijas slimību uzraudzības nodaļas vadītāja:

Pēdējais gadījums Somijā, Ālandu salās, ir dikti neraksturīgs šim gada laikam, kad migrējošie putni ir nonākuši tik augstu uz ziemeļiem, līdz ar to, draudi pastāv, bet mēs ceram, ka ātrāk par pavasari putnu gripa līdz mums nenonāks.

Par situāciju PVD jau sākusi informēt Latvijas putnu audzētājus. Arī iedzīvotāji tiek aicināti ziņot par gadījumiem, kad vienviet tiek atrasti vairāki beigti savvaļas putni. Ja saimniecībā tiek atklāts putnu gripas vīrus, tiek nokauti visi mājputni. Līdz šim Latvijā putnu gripa nav atklāta.

Ar šobrīd Eiropā atklāto vīrusu cilvēki inficēties nevar, taču divi putnu gripas apakštipi ir sevišķi bīstami. Pēc inficēšanās ar kādu no tiem, mirstība cilvēku vidū sasniedz 60%.

Ātri pagatavojami un veselīgi! Vasarīgie augļu salāti ar kazas sieru

Ātri pagatavojami un veselīgi! Vasarīgie augļu salāti ar kazas sieru

Netradicionāli Annai Pannai no ”Gatavo 3”, kura ierasti mums pamāca dažādu lielāku un mazāku kūciņu pagatavošanu, šoreiz viņa prezentēs recepti ļoti viegliem un vasarīgiem augļu salātiem. Salātu pagatavošana būs ne tikai ātra, bet arī variācijas tiem var būs visdažādākās, atkarībā no tā, kādas sastāvdaļas tajā brīdī pieejamas.

Brienot cauri meža biezoknim, pavārs Ēriks Dreibants paviesojas Tele2 projektā „Gudrajā mājā”

Brienot cauri meža biezoknim, pavārs Ēriks Dreibants paviesojas Tele2 projektā „Gudrajā mājā” 1

Šonedēļ Tele2 projektā ”Gudrajā mājā” viesojās tautā iecienītais pavārs, restorāna ”Restorāns 3” šefpavārs Ēriks Dreibants. Tā kā pavārs dzīvo laukos, viņam bija īpaši noderīgi uzzināt par ”Gudrās mājas” iespējām un funkcijām. Lai pārliecinātos, ka ”Gudrā māja” darbojas arī meža biezoknī, jo tad viņa lauku māja nebūtu izņēmums.

Lasi vēl