Latvijai tuvojas draudīgs putnu gripas vīruss

Komentāri

Šonedēļ Eiropā konstatēti jauni putnu gripas uzliesmojumi. Kādā Nīderlandes fermā pēc vīrusa atklāšanas nokauti gandrīz 190 tūkstoši pīļu. Turklāt putnu gripa atklāta arī Somijā, Ālandu salās, kas ir pavisam netālu no Igaunijas.

Mūsu kaimiņvalsts dienesti jau nopietni gatavojas iespējamai putnu gripas nokļūšanai arī Igaunijā. Pirms tam tā atklāta jau Zviedrijā, Dānijā, Polijā – kopumā jau 11 Eiropas Savienības valstīs.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti


Madara Stinka, PVD Dzīvnieku infekcijas slimību uzraudzības nodaļas vadītāja:

Pēdējais gadījums Somijā, Ālandu salās, ir dikti neraksturīgs šim gada laikam, kad migrējošie putni ir nonākuši tik augstu uz ziemeļiem, līdz ar to, draudi pastāv, bet mēs ceram, ka ātrāk par pavasari putnu gripa līdz mums nenonāks.

Par situāciju PVD jau sākusi informēt Latvijas putnu audzētājus. Arī iedzīvotāji tiek aicināti ziņot par gadījumiem, kad vienviet tiek atrasti vairāki beigti savvaļas putni. Ja saimniecībā tiek atklāts putnu gripas vīrus, tiek nokauti visi mājputni. Līdz šim Latvijā putnu gripa nav atklāta.

Ar šobrīd Eiropā atklāto vīrusu cilvēki inficēties nevar, taču divi putnu gripas apakštipi ir sevišķi bīstami. Pēc inficēšanās ar kādu no tiem, mirstība cilvēku vidū sasniedz 60%.

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl