Latvijai šobrīd nav pamata slēgt robežas, uzskata Straujuma

5 komentāri
Latvijai šobrīd nav pamata slēgt robežas, uzskata Straujuma
Foto: F64

Latvija savas robežas neslēgs – tā žurnālistiem paziņojusi premjere Laimdota Straujuma. Kaut arī pēc traģiskajiem Francijas notikumiem mūsu tieslietu ministrs aicināja visu Eiropu atjaunot robežkontroli, citas vadošās valdības amatpersonas viņam nepiekrīt. Latvijas drošība neesot pasliktinājusies.

Latvijas tieslietu ministrs Dzintars Rasnačs nācis klajā ar visai radikālu ierosinājumu – nekavējoties visā Eiropas Savienībā jāatjauno robežkontrole.

Šengenas līgums tā ļauj rīkoties, un robežkontrole ik pa brīdim tiek atjaunota uz atsevišķu valstu robežām, piemēram, pirms starptautiskiem sporta pasākumiem. Viņaprāt, tagad šis mehānisms būtu jāizmanto visām Eiropas valstīm koordinēti, lai izķertu nelegālos imigrantus un potenciālos teroristus.

Par šādu soli gan izšķīrās tikai traģiskajos notikumos vistiešāk iesaistītās valstis. Latvijas premjere jau paziņojusi, ka Latvija savas robežas neslēgs. Arī iekšlietu ministrs Rihards Kozlovskis aicina nepārspīlēt un nesēt paniku. Neesot nekāda pamata domāt, ka Francijas notikumi ietekmēs Latvijas drošības situāciju. Arī 18. novembrī lielu papildu drošības pasākumu nebūšot. Drošības iestādes gan, protams, strādāšot pastiprinātā režīmā.

Skaties video:

5 komentāri