3 komentāri
Latvijai pērn bijis lielākais militāro izdevumu pieaugums pasaulē, liecina pētījums
Foto: F64

Latvijai pērn bijis lielākais izdevumu pieaugums pasaulē militārajām vajadzībām. Tā vēsta vairāki vācu mediji, ziņojot par Stokholmas Starptautiskā Miera pētījumu institūta veikto bruņošanās izdevumu analīzi.

Saskaņā ar šo pētījumu Latvijas izdevumi bruņotajiem spēkiem pērn pieauguši par 44%. Trešajā vietā ierindojas Lietuva, kuras tēriņi militārajām vajadzībām pieauguši par 35%.

Arī kopumā ziņojumā secināts, ka ASV un Eiropa bruņojas. Tas vācu izdevuma “Spiegel” virsrakstā. Vislielākās summas armijai tērē ASV – 611 miljardus dolāru, kas ir par 1,7 procentiem vairāk nekā gadu iepriekš. Otrajā vietā ierindojas Ķīna ar 215 miljardiem dolāru, bet trešajā – Krievija ar 69 miljardiem.

Stokholmas institūts secinājis, ka, neņemot vērā zemās naftas cenas un Rietumvalstu noteiktās sankcijas, Krievija pērn militārajām vajadzībām tērējusi par 5,9% vairāk nekā 2015. gadā. Un Krievija militārajai jomai atvēlējusi lielāko iekšzemes kopprodukta daļu kopš Padomju Savienības sabrukuma.

TOP komentāri

 • nu ja...
  +3 +3 0

  nu ja...

  ... nu ,jā... kur vien var tur i rauj savās rīklēs... INTERESANTI,ko tad LATVĀNIJĀ ,tik ļoti sargā,ja tik daudz naudas ir jāiztērē un priekš ,kam tie amerikāņu karavīri te vispār vajadzīgi,lai piecūkotu Rīgu un apmīstu ,apdirstu mūsu pieminekļus... piekautu Latvānijas bāleliņus....???? STULBUMA KALNGALS... Ja būs karš nav ne maz zināms,pret ko tie amerikāņu idiņi stobrus pagriezīs... jo ne viens nezina ,kas viņu PAUROS ZIEMO....
 • tito
 • dana
  0 0 0

  dana

  njā,bagāta valsts jau var atļauties...ceļiem un visam pārējam naudas nav

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Pagatavosim rozā maizītes! Recepte biešu briošmaizītēm

Pagatavosim rozā maizītes! Recepte biešu briošmaizītēm 1

Pavisam vienkārša recepte gardām maizītēm, kas būs pārsteigums gan ģimenei, gan viesiem to krāsas dēļ. Un tie, kuriem bietes negaršo, nesatraucieties, jo bietes receptē galvenokārt pilda krāsošanas funkciju un to garša maizītēs teju nav jūtama.

Lasi vēl