Latvijai pašlaik ir divi varianti – uzņemt bēgļus vai arī maksāt, saka Kučinskis

1 komentārs
Latvijai pašlaik ir divi varianti – uzņemt bēgļus vai arī maksāt, saka Kučinskis
AFP/LETA

Latvijai pašlaik ir divi varianti – uzņemt bēgļus vai arī maksāt, tā, komentējot iespējamos attīstības scenārijus migrantu krīzes risinājumā, sacīja Ministru prezidents Māris Kučinskis.

Premjers no Briseles, kur norisinājās Eiropas Savienības un Turcijas samits, atgriezās vien otrdien, 8. martā. Turcija Eiropas līderiem pieprasīja papildu līdzekļus, taču konkrēts lēmums pieņemts netika. Katrai valstij, tostarp Latvijai, tagad jāizstrādā sava pozīcija.

Māris Kučinskis, Ministru prezidents:

Protams, kaut kādā brīdī šis jautājums ies uz priekšu un pēc sajūtām. Ja būtu sapratne, ka tas ir risinājums un ar šo plūsma samazinās, un vairs nav jārunā par papildu kvotām… nu ir divi varianti – ņem bēgļus vai maksā. Par to tiek arī diskutēts. Protams, man ar kaut kādām pilnvarām nākamajā Eiropas Padomē vajadzēs lemt, tāpēc Latvijai šī pozīcija būs jāstiprina, pirms es došos uz nākamo sēdi.

Vienlaikus tiek apsvērts variants, ka Latvija varētu uzņemt bēgļus ne vien no Grieķijas un Itālijas nometnēm, bet arī no Turcijas. Tas būtu esošo kvotu ietvaros, taču šobrīd politiķi to dēvē par pāragru iespēju.

Foto

Video

1 komentārs