Latvijai ir cerība uz jauniem vilcieniem! Pasažieru vilciens izsludina jaunu iepirkumu

Komentāri

Pasažieru vilciens ar trešo piegājienu vēlreiz mēģinās iegādāties jaunus elektrovilcienus. Pirmdien izsludināta atklāta sarunu procedūra par 32 jaunu elektrovilcienu sastāvu iegādi. Vai šoreiz Latvijas sabiedrība tiešām ieraudzīs jaunus vilcienus?

Šobrīd pasažieri ikdienā brauc ar vairāk nekā pirms 30 gadiem ražotos elektrovilcienos. Pēdējos gados divi mēģinājumi tikt pie jauniem vilcieniem izgāzās ar skaļu blīkšķi. Pēc gada pārtraukuma šodien izsludināta atklāta sarunu procedūra par 32 jaunu elektrovilcienu sastāvu iegādi.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Plānots pirkt vilcienu sastāvus ar 400-450 sēdvietām. Jaunajos vilcienos pasažieriem atkal sola lielāku komfortu, multifunkcionālas zonas ar labierīcībām, klimata kontroli salonos, lielāku drošību, ērtāku iekāpšanu, jaunie vilcieni kursēšot biežāk un vairāk. Pasažieru vilciena vadība cer, ka modernajos vilcienus gribēs braukt divkārt vairāk pasažieru nekā patlaban. Cik varētu izmaksāt jaunie vilcieni, pagaidām netiek atklāts.

Vilcienu iegādes finansēšanai plānots ņemt kredītu. Aizdevumu nākotnē plānots atmaksāt no biļešu ieņēmumiem un kompensāciju mehānisma par sabiedriskā pakalpojuma sniegšanu.

Divās kārtās līdz pavasarim plānots izvēlēties saimnieciski izdevīgāko piedāvājumu, vērtējot vilcienu piegādes un dzīves cikla izmaksu summa uz vienu sēdvietu, vilciena elektroenerģijas patēriņu un piegādes termiņu. Vēlams, lai pirmais vilciens tiktu piegādāts 2016. gada otrajā pusē, bet pēdējais – ne vēlāk kā trīs gadus pēc līguma noslēgšanas.

Skaties video:

Lasi vēl