Latvijai dzimšanas dienā būs 1,2 tonnas smaga torte

2 komentāri
Latvijai dzimšanas dienā būs 1,2 tonnas smaga torte
(Foto: LETA)

Bez saldumu karalienes tortes nav iedomājama neviena jubileja. Par godu Latvijas 96. Dzimšanas dienai top lielākā torte, kāda līdz šim mūsu valstī izcepta. To apņēmušies izdarīt Drustu ceptuves meistari.

Gatavošanās Latvijas lielākās 1,2 tonnu smagās tortes izveide sākās jau pirms 3 dienām, to laikā piemēram izceptas 132 tortes pamatnes. Tomēr atbildīgākais un, šķiet, aizraujošākais būs beidzamais posms, kad dižtorte tiks izveidota Latvijas veidolā.

Torte ir ne vien smaga, bet platībās ziņā būs 38 kvadrātmetru liela dzīvokļa cienīga, vispirms bijis nepieciešams izvēlēties izturīgu un līdzenu pamatu. Torte top Esplanādē speciāli uzceltā teltī. Meistare atklāj, ka tik lielu torti veidos pirmo reizi.

Drustu ceptuves tortu meistare Ilze:
Iepriekšējās dienas tas viss, mēs jau esam darījuši ikdienā, bet šis tas, ko mēs šobrīd taisīsim, nu to mēs tā kā pirmo reizi.

Cepēji izvēlējušies drošu un pārbaudītu recepti, pēc kuras ceptās tortes esot pircēju visiecienītākās. Tortei izmantota aptuveni pustonna siera krēma, vairāk nekā 100 kilogrami aveņu un želejas, kā arī baltā šokolāde.

Drustu ceptuves tortu meistare Ilze:
Tortē iet smilšu mīkliņa, būs apakšā, tad būs siera krēmiņš, kurš sastāvēs no svaiga siera, putukrējuma iebiezinātā piena pūdercukura un pēc tam nāk augšā biskvīts baltais un tad atkal iet siera masa. Un tur kur nebūs avenes uz tortes virsū, tad tanīs vietās avenes būs iekšā ieliktas un ar želeju noželētas.

Ideja par Latvijas dzimšanas dienas torti esot radusies jau sen, taču vajadzējis ilgu laiku, lai saprastu, kā to realizēt. Idejas autori cer, ka tagad iedibinās vēl vienu valsts svētku svinēšanas tradīciju.

Niks Volmārs, Concept event vadītājs: 
Būtu ļoti skaisti, ka pateicoties visiem mūsu draugiem un atbalstītājiem būtu iespēja, ja šī kļūtu par tādu ikgadēju tradīciju.

Dzimšanas dienas tortes ēšanas svētki, uz kuriem jo īpaši tiek gaidītas ģimenes ar bērniem, sāksies rīt piecos pēcpusdienā. Šobrīd tiek rēķināts, ka torti griezīs vismaz 12 tūkstošos gabaliņu.

2 komentāri