Latvijai būtiski, lai ASV saglabā savu lomu pasaules politikā

1 komentārs

Latvijai, domājot par attiecībām ar Amerikas Savienotajām Valstīm (ASV) ir būtiski, lai ASV saglabā savu lomu pasaules politikā, vēsta TV3 ziņas.

Lielais jautājums, – kas svarīgs arī Latvijai, domājot par attiecībām ar ASV, ir tas, vai Amerika vēlas būt tā pati valsts, kādu to esam pazinuši pēdējās paaudzes laikā, kad tā bija valsts, kura vēlējās būt aktīva citviet pasaulē un vēlējās iesaistīties. Šīs aktivitātes rezultāts, tajā skaitā bija arī Latvijai tik svarīgā NATO paplašināšana un ASV sniegtās drošības garantijas mūsu valstij.

ASV sabiedrībā viedokļi sadalās tieši pa vidu. Puse amerikāņu saka: “Turpinām būt aktīvi!” Otra puse saka: “Tas, kas bija—bija nepareizi! Lai pārējā pasaule pati tiek galā ar sevi.”

Donalda Trampa četrgade liecināja, ka viņš ved Ameriku tajā virzienā, kurā puse valsts vēlas doties, proti, prom no pārējās pasaules.

Tas nav izpaudies, kā TV3 ziņas šonedēļ arī piefiksēja, ASV-Latvijas militārajā sadarbībā, kas Trampa gados pat pastiprinājusies. Kā skaidro bijušais Latvijas vēstnieks Vašingtonā, bijušais ārlietu ministrs un tagad- vēstnieks Krievijā Māris Riekstiņš, Baltijas valstīm Vašingtonas varas gaiteņos daudz labu draugu.

Bijušais Latvijas vēstnieks Vašingtonā, bijušais ārlietu ministrs

“Tradicionāli, ASV attiecības ar Baltijas valstīm ir tādas pārpartijiskas. Respektīvi, mums baltiešiem gadu garumā bija izdevies izveidot pietiekami ciešu kontaktu, gan Kongresā, gan senātā, gan pārstāvju palātā, gan adminstrācijā ar abu partiju pārstāvjiem un es ceru, ka tas nemainīsies, pat, ja mainās administrācija,”

Šajā vēlēšanu kampaņā ārlietas nav bijušas priekšplānā. Covid-19 visu aizēno. Taču šis lielais jautājums par to, kas ASV vēlas būt pasaulē – nekur nav pazudis. Lūk, bažas tieši šajā sakarā nesen pauda bijusī valsts prezidente Vaira Vīķe-Freiberga.

Bijusī Valsts prezidente Vaira Vīķe-Freiberga

“Tagad mēs redzam, kā Savienoto valstu, kas ir bijušas Apvienoto nāciju un citu starptautisko organizāciju atbalstītājas, tagad zem prezidenta Trampa no visām atvelkās un Dievs zina, kas notiks, ja šis cilvēks vēlreiz vēlēšanās uzvarēs.”

Vēlēšanas, kas noteiks nākamo četrgadi jau pēc dažām dienām. To rezultāts tā vai citādi ietekmēs ne tikai amerikāņus, bet arī latviešus.

1 komentārs