Latvijā zināmas personas tiek aizturētas par dārgu zīmolu drēbju zādzībām

Komentāri

Par dārgo zīmolu drēbju zādzībām ik pa laikam tiek aizturēti ne vien sīki zaglēni, bet arī Latvijā labi zināmas un prominentas personas, atsaucoties uz policijas rīcībā esošo informāciju, ziņo raidījums 900 Sekundes.

Ņemot vērā policijas rīcībā esošos statistikas datus, var secināt, – kā cilvēki zaga pirms simts gadiem, tā tiek zagts arī tagad.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Skaties foto:

Visbiežāk no veikaliem Latvijā zog kosmētiku, alkoholu, kafiju un saldumus. Piemēram, veikalu tīklam Maxima zaudējumi zādzību dēļ gada laikā sasniedz vairākus tūkstošus eiro, bet precīzas summas uzņēmums paust nevēlas.

Zādzības veikalos parasti veic vīrieši, bet aptuveni piektā daļa ir daiļā dzimuma pārstāves. Vecums, kurā cilvēki piekopj šo netikumu, arī ir ļoti dažāds – gadās gan jaunieši, gan deviņdesmitgadīgi sirmgalvji.

Jānis Ābele, drošības eksperts un drošības pakalpojumu kompānijas G4S pārstāvis norāda, ka cilvēku reakcija, kad viņi tiek pieķerti zādzībā, mēdz būt ļoti dažāda – sākot ar to, ka cilvēks raud, krīt zemē, vārtās un lūdz piedošanu, sakot, ka tā ir pirmā reize. Gadās arī tieši otrādi – zaglis pat mēģina fiziski iespaidot apsardzes firmas darbinieku.

Kad apsardzes kompānijas pārstāvji cilvēku ar zagtām precēm aiztur, garnadzis tiek nodots Valsts policijas rokās. Par sīko zādzību izdarīšanu likumdošanā ir paredzēts sods – brīvības atņemšana līdz vienam gadam vai piespiedu darbi.

Zādzību dēļ Eiropas mazumtirgotāju kopējie finansiālie zaudējumi sasniedz 36 miljonus eiro gadā.

Pirmajos šā gada deviņos mēnešos ir uzsākti gandrīz septiņi tūkstoši kriminālprocesu, un tas ir par 130 lietām mazāk nekā par tādu pašu laika periodu pērn.

Skaties video!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl