Latvijā vidēji uz 27 cilvēkiem ir viens suns! Uzzini, kurā novadā ir visvairāk četrkājaino draugu!

3 komentāri
Latvijā vidēji uz 27 cilvēkiem ir viens suns! Uzzini, kurā novadā ir visvairāk četrkājaino draugu!

Uz septiņiem cilvēkiem viens suns – tā, vismaz pēc oficiālajiem datiem, ir Naukšēnu novadā, kur suņu, samērojot ar iedzīvotāju skaitu, ir visvairāk, piektdien vēsta laikraksts Dienas Bizness. Latvijā kopumā gan suņu skaits uz vienu iedzīvotāju ir krietni mazāks.

Tālu neatpaliek Rucavas, Aglonas un Tērvetes novadi. Šo novadu izvirzīšanos līderos pēc reģistrēto suņu skaita var skaidrot ar nodibinājuma “Dzīvnieku policija” veikto labdarības akciju, kas pirms pāris mēnešiem ļāva Naukšēnu, Tērvetes, Rucavas un Aglonas novada iedzīvotājiem suņus čipēt un reģistrēt bez maksas.

Foto: Cilvēka labākais draugs

Spektra otrā pusē ir novadi, kur cilvēku uz vienu suni ir ievērojami vairāk – Mērsrags (68 iedzīvotāji uz vienu suni pēc oficiālajiem datiem), Preiļi un Nereta.

Vidēji Latvijā ir viens reģistrēts suns uz 27 iedzīvotājiem. Galvaspilsētā Rīgā suņu blīvums ir zemāks nekā vidēji valstī – reģistrēts viens suns uz 30 iedzīvotājiem.

Vairāk nekā vidēji Latvijā suņi ir veselās trīs pilsētās – Ventspilī (26), Jūrmalā (25) un Jelgavā (25). Iespējams, arī , – iedzīvotāji šajās pilsētās ir aktīvāki mājas mīļdzīvnieku reģistrētāji.

Kopumā Latvijā šobrīd ir reģistrēti 73 tūkstoši suņu.

3 komentāri