Komentāri

Drošības policija un Latvijas robežsardze šodien esot pārliecinājusi Saeimas Eiropas lietu komisijas deputātus, ka patvēruma meklētāji pirms atvešanas uz Latviju tiekot kārtīgi pārbaudīti. Pēc iekšlietu ministrijas pārstāvju teiktā – nākamā grupa plānota Latvijā ierodamies marta beigās.

Tā kā tika skatīta ierobežotas pieejamības informācija, Eiropas lietu komisijas sanāksme šodien bija slēgta. Taču patvēruma meklētāju Grieķijā un Itālijā atlasi veicošie sakaru virsnieki kā vienu no problēmām nosaukuši personas bez identifikācijas dokumentiem. Šādā veidā, piemēram, Lībijas un Marokas iedzīvotāji melo un uzdodas par sīriešiem, lai gūtu legālu atļauju palikšanai Eiropā.

Latvijas sakaru virsnieki arī turpmāk centīsies bēgļu kvotu izpildīt ar patvēruma meklētājiem, kuriem ir skaidra izcelsme. Tāpat Saeimas deputātiem paskaidrots, ka viens no drošības testiem ir patvēruma meklētāju sociālo tīklu, piemēram, Facebook, analīze.

Foto

“Pēc ierakstiem internetā, kā šis cilvēks darbojas dažādās interneta vidēs. Daudz kas, ko cilvēks par sevi raksta vai ievieto par sevi liecina par personību un interesēm. Kādi radikāli uzskati, vai ir noslieces uz nekārtībām, situācijas destabilizāciju, Eiropeiskā dzīvesveida un vērtību nicināšanu. Tās ir tās lietas, kas attiecīgi tiek pārbaudītas,” skaidro Vienotības deputāte Lolita Čigāne.

Robežsardzes sakaru virsnieki Saeimas Eiropas lietu komisijas deputātiem arī paskaidrojuši, ka ir ļoti grūti izpildīt Latvijai atvēlēto bēgļu kvotu. Personām tiekot godīgi atbildēts, kas viņus sagaida Latvijā sadzīviski, no kultūras viedokļa, laikapstākļiem un sociālā atbalsta veidā. Tas potenciālos bēgļu atbaida, un viņi neizvēlas Latviju.

Video

Pagatavosim rozā maizītes! Recepte biešu briošmaizītēm

Pagatavosim rozā maizītes! Recepte biešu briošmaizītēm

Pavisam vienkārša recepte gardām maizītēm, kas būs pārsteigums gan ģimenei, gan viesiem to krāsas dēļ. Un tie, kuriem bietes negaršo, nesatraucieties, jo bietes receptē galvenokārt pilda krāsošanas funkciju un to garša maizītēs teju nav jūtama.

Lasi vēl