Komentāri

Latvijā vēlas attīstīt brīvprātīgo ugunsdzēsēju kustību, sakārtojot gan normatīvos aktus, gan paredzot tam arī valsts finansējumu.

Brīvprātīgie ugunsdzēsēji valstī nepieciešami, jo Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests ne vienmēr spēj laikā ierasties notikuma vietā, kā to paredz Ministru kabineta noteikumi. Tās ir astoņas minūtes, ja pilsētā vai ciemā atrodas ugunsdzēsēju postenis, ja nav, tad tās ir 23 minūtes.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Ņemot vērā, ka arī Valsts kontrole savā ziņojumā norādījusi uz haosu ugunsdrošības jomā, šobrīd top plāns, kā sadarbību starp profesionāļiem un brīvprātīgajiem veicināt. Tā apsīkusi līdz ar krīzes gadiem, kad šai kustībai tika noņemts arī valsts finansējums.

Patlaban tikai atsevišķos novados palikušas brīvprātīgo ugunsdzēsēju biedrības, kas balstās uz pašvaldību finansējumu vai ziedojumiem. Arī ārvalstu pieredze rāda, ka citās valstīs gan ugunsdzēsībā, gan ugunsdrošības prevencijā plaši iesaista brīvprātīgos ugunsdzēsējus. Piemēram, Vācijā teju pusi ugunsgrēku likvidē ar brīvprātīgo ugunsdzēsēju komandu spēkiem.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl