Latvijā vēlas atjaunot un popularizēt muzikālā teātra žanru

2 komentāri

Stepa dejas entuziasti Latvijā mēģina atdzīvināt muzikālā teātra tradīciju un plašāk attīstīt arī stepa deju. Pirmo reizi steps ir kļuvis par mākslas un mūzikas skolas atpazīstamības zīmi un tuvākajos gados šo dejas virzienu plāno arī akreditēt. 

Māris Pūris ir viens no retajiem stepa dejas meistariem Latvijā, kurš savas zināšanas nodod tālāk arī bērniem un jauniešiem. Pasaulē stepa deja ir viens no nozīmīgākajiem pakāpieniem ceļā uz dejotāja karjeru un darbu muzikālajā teātrī. Tā tradīcijas 90. gados Latvijā apsīka. Māris kopā ar domubiedriem šo teātra žanru vēlas atdzīvināt.

Māris Pūris
Stepa dejotājs un pasniedzējs

Nacionālais teātris taisa Brodvejas programmas, – brīnišķīgi aktieri ar labām balsīm, ar labām kustībām, neizkoptām līdz galam, bet labām. Viņi to grib darīt. Dailes teātris muzikālās izrādes taisa. Visi teātri, Liepājas teātris – visi visu laiku taisa muzikālās. Kāpēc, – tāpēc, ka tas ir cilvēka dabā.

Līdz šim stepa deju Latvijā bija iespējams apgūt viņa paša deju skolā un interešu izglītības līmenī arī dažās mūzikas un mākslas skolās, kur Māris pasniedz. Ādažos steps ir kļuvis par vienu no pieprasītākajiem interešu izglītības pulciņiem. Lai iekļūtu grupiņā, bērni pat sacenšas konkursā. Tādēļ šogad programmā “Dejas pamati” steps ir ieguvis profesionālo ievirzi.

Kristīne Savicka
Ādažu Mākslas un mūzikas skolas direktore

Fakultatīva nodarbība, – tā ir vienreiz nedēļā. Viņam profils ir pavisam cits, viņš ir pianists, vijolnieks, akordeonists un stepa nodarbība bija kā mācību līdzeklis vai metode, kā pastiprināt ritma izjūtu. Mēs to stepu ieliekam tādā dejas programmā, ka viņš apgūst daudz vairāk, – 8 stundas nedēļā.

Ādažu Mākslas un mūzikas skola nolēmusi stepu izvirzīt, kā savas deju programmas vizītkarti un tuvākajos gados šo programmu kopā ar Māri Pūri arī akreditēt, pamazām veidojot muzikālā teātra iedīgļus arī izglītības jomā.

Māris Pūris
Stepa dejotājs un pasniedzējs

Tālāk liksim klāt nākamo posmu, – vokālu, klavieres tik, cik vajag, lai vokālists var sevi trenēt un pavadīt ar balsi, tātad obligātās klavieres. Mums nāk klāt “jazz dance”, kas ir neatņemama sastāvdaļa no vispārējās dejas attīstības programmas. Viņi arī visi dejos latviešu tautas dejas.

Programmas ietvaros interesentiem būs jāapgūst arī hiphops, Latīņamerikas dejas un citi deju virzieni, kā arī jāattīsta muzikālie talanti. Šāda akreditēta profesionālās ievirzes deju programma varētu rosināt veidot arī jaunas programmas vidusskolu, koledžu un augstāko mācību iestāžu līmeņos, kuru absolventi varētu darboties kā muzikālo teātru profesionāļi.

TOP komentāri

 • Fakts
  +1 +1 0

  Fakts

  Tādam mērķim nacionālā Kultūras ministre naudiņu neatradīs! Ja vēl runātu par bēgļu kultūras programmas nacionālo nozīmi, tad varbūt kādu monētu atmetīs.
 • Fakts
  0 0 0

  Fakts

  Misters Maestro jau iznīcināja muzikālo teātri Latvijā, slēgdams iestādes.

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl