Komentāri
Latvijā varētu atteikties no līdzšinējā novadu sadalījuma un ieviest 16 apriņķus
LETA

Vides un reģionālās attīstības ministrijā (VARAM) ir sagatavots projekts, kas var beigties ar reformu – proti, pašvaldībām varētu piedāvāt apvienoties 16 administratīvo teritoriju grupās jeb apriņķos, vēsta laikraksts Diena.

Pašvaldību sadarbības teritoriju iezīmēšana ir saistīta ar valsts pārvaldes funkciju decentralizāciju, tādēļ tās ieviešana dzīvē atvieglotu jau sākto reformu īstenošanu, raksta Diena. Pēc apriņķu izveidošanas kļūtu skaidrāks, piemēram, skolu un veselības pakalpojumu izvietojums. Tāpat esot vairākas ministrijas, kurām jaunais teritoriālais dalījums varētu palīdzēt noteikt, kur vislabāk atrasties to reģionālajām struktūrām.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Foto: Skaistā Latvija

Pagājušajā nedēļā premjers Māris Kučinskis (ZZS) pabeidza sarunas ar ministriem par valdības rīcības plāna izpildi. Tajā vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministram Kasparam Gerhardam (NA) bija uzdots noteikt administratīvo teritoriju grupas, kuru ietvaros pašvaldības var sadarboties vai turpināt brīvprātīgo apvienošanos.

Līdz gada beigām ministrijai jāpabeidz konsultācijas ar pašvaldībām par šo administratīvi teritoriālo dalījumu, bet līdz 2017. gada martam jāiesniedz grozījumi Administratīvo teritoriju un apdzīvoto vietu likumā, tajā nosakot sadarbības teritorijas.

Sadarbības teritoriju modelis bija maigākais variants, ko vēl Laimdotas Straujumas (Vienotība) valdībā piedāvāja Gerhards. Viņš priekšroku toreiz deva variantam, kas paredzēja turpināt novadu apvienošanu. To īstenot apņēmusies arī Vienotība savā valsts simtgades plānā. Taču koalīcijas vairākums noraidīja radikālāko priekšlikumu, piekrītot veicināt pašvaldību sadarbību.

Taču jaunā ideja var izraisīt kaislības, jo Latvijā ir 30 reģionālo attīstības centru – 21 novads un deviņas lielās pilsētas.

Skaties, kādi apriņķi Latvijā varētu būt pēc reformas!

(neoficiāli dati, laikraksts Diena)

Rīgas apriņķis – 829 tūkst. iedzīvotāju

Daugavpils apriņķis – 159 tūkst. iedzīvotāju

Jelgavas apriņķis – 120 tūkst. iedzīvotāju

Valmieras apriņķis – 108 tūkst. iedzīvotāju

Liepājas apriņķis – 108 tūkst. iedzīvotāju

Jēkabpils apriņķis – 86 tūkst. iedzīvotāju

Rēzeknes apriņķis – 86 tūkst. iedzīvotāju

Ventspils apriņķis – 86 tūkst. iedzīvotāju

Saldus apriņķis – 59 tūkst. iedzīvotāju

Ogres apriņķis – 59 tūkst. iedzīvotāju

Gulbenes apriņķis – 58 tūkst. iedzīvotāju

Tukuma apriņķis – 47 tūkst. iedzīvotāju

Siguldas apriņķis – 46 tūkst. iedzīvotāju

Bauskas apriņķis – 44 tūkst. iedzīvotāju

Cēsu apriņķis – 43 tūkst. iedzīvotāju

Madonas apriņķis – 35 tūkst. iedzīvotāju

Ātri pagatavojami un veselīgi! Vasarīgie augļu salāti ar kazas sieru

Ātri pagatavojami un veselīgi! Vasarīgie augļu salāti ar kazas sieru

Netradicionāli Annai Pannai no ”Gatavo 3”, kura ierasti mums pamāca dažādu lielāku un mazāku kūciņu pagatavošanu, šoreiz viņa prezentēs recepti ļoti viegliem un vasarīgiem augļu salātiem. Salātu pagatavošana būs ne tikai ātra, bet arī variācijas tiem var būs visdažādākās, atkarībā no tā, kādas sastāvdaļas tajā brīdī pieejamas.

Brienot cauri meža biezoknim, pavārs Ēriks Dreibants paviesojas Tele2 projektā „Gudrajā mājā”

Brienot cauri meža biezoknim, pavārs Ēriks Dreibants paviesojas Tele2 projektā „Gudrajā mājā” 1

Šonedēļ Tele2 projektā ”Gudrajā mājā” viesojās tautā iecienītais pavārs, restorāna ”Restorāns 3” šefpavārs Ēriks Dreibants. Tā kā pavārs dzīvo laukos, viņam bija īpaši noderīgi uzzināt par ”Gudrās mājas” iespējām un funkcijām. Lai pārliecinātos, ka ”Gudrā māja” darbojas arī meža biezoknī, jo tad viņa lauku māja nebūtu izņēmums.

Lasi vēl