Komentāri
Latvijā uzliesmojusi bīstama suņu slimība! Situācija tiek vērtēta kā viena no dramatiskākajām pasaulē…
Foto: LETA

Suņiem bīstamā slimība – barības vada paplašināšanās jeb dilatācija – tiek konstatēta aizvien vairāk dzīvniekiem. Tikai aprīlī tā atzīta 20 suņiem, no kuriem četri jau ir miruši.

Pagājušajā mēnesī tika izveidota īpaša pētnieku grupa, kuras uzdevums ir noteikt, kāds ir šis nāvējošās slimības cēlonis. Un, ja vēl vakar Pārtikas veterinārais dienests paziņoja, ka slimības uzliesmojums nav saistīts ar barības Dogo saturu, tad šodien pētnieki un vetārsti nākuši klājā ar citiem secinājumiem.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

“Saistībā ar barības vadu dilatāciju esam nonākuši pie secinājuma, ka izcelsme šai slimībai ir saistīta ar uzturu. Saslimšanas avots ir dzīvnieku ēdināšanā izmantotā barība,” teic vetārsts Aleksandrs Ozols.

Jau vēstīts, ka 94% no saslimušajiem suņiem tika baroti ar uzņēmuma Tukuma straume ražoto Dogo barību. Uzņēmums piedāvāja finansēt suņu slimības pētījumu, taču pētnieki šo piedāvājumu noraidīja, akcentējot vēlmi būt objektīviem. Šobrīd turpinās ne tikai pats pētījums, bet arī ziedojumu vākšana tā finansēšanai.

Vetārsti norāda, ka šā brīža situācija Latvijā ir viena no dramatiskākajām pasaulē. Ja Amerikā barības vada paplašināšana suņiem tiek konstatēta divas reizes gadā, Latvijā – 1 gadījums ik pēc divām dienām.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl