Latvijā uzbūvēta īpaši aprīkota automašīna aprūpes pakalpojumu nodrošināšanai reģionos

12 komentāri

Pēc sabiedriskā labuma organizācijas “Latvijas Samariešu apvienība” idejas un skicēm Lielvārdē uzbūvēts unikāls aprīkojums automašīnai, lai izbraukumos cilvēku dzīvesvietās sniegtu sociālo un higiēnas aprūpi. Tas dos iespēju trūcīgiem vai fiziski vājiem cilvēkiem, piemēram, regulāri nomazgāties.

Lielvārdes novada Jumpravā dzīvojošā vientuļā pensionāre Ausma spēka trūkuma dēļ daudz ko pati vairs nespēj paveikt, bet nevēlas arī pārcelties uz dzīvi pansionātā, tāpēc ar lielu prieku uztver “Latvijas Samariešu apvienības” iespēju tagad sociālo un higiēnas aprūpi ievest mājas pagalmā.

Ausma Ose
Jumpravas iedzīvotāja

Šeit mājās upītē ūdens nav lietojams, un akā ūdens ir maz. Tā man ir vajadzība – mazgāt veļu, nomazgāties.

Magāties dušā daudziem pensionāriem laukos būs notikums pirmo reizi mūžā. Aprūpētāji saka – bieži vien cilvēkiem nav spēka vieniem pašiem pat vanniņā nomazgāties biežāk kā reizi mēnesī. Turklāt, kamēr tagad aprūpes centra automašīnā vēl mazgāsies veļa, uz mazas gāzes plīts samarieši uztaisīs siltu ēdienu, varēs arī nogriezt matus, kā arī izmantot specializēto aprīkojumu pēdu kopšanai.

Viesturs Kleinbergs
“Latvijas Samariešu apvienības” atbalsta mājās dienesta vadītājs

Dzīvo lauku vidē un viņiem nav tuvumā frizieris. Ja runājam par kāju nagiem, tad vecam cilvēkam tie ir tādi, ka vienīgais, ko vari izdarīt, ir nolauzt šķēres. Tad mums tāpēc ir aparāta pedikīrs, kur ar dimanta virpiņām novirpojam.

Šo aprūpes centru uz riteņiem Vidusdaugavas reģionā izmantos Lielvārdes, Ķeguma, Aizkraukles, Skrīveru, Kokneses un Ogres novadi, kas slēguši līgumus ar “Latvijas Samariešu apvienību”.

Lielvārdes novada domes priekšsēdētāja Santa Ločmele norāda: “Mēs esam izvērtējuši, ka mums sadarboties ar samariešu biedrību ir daudz izdevīgāk gan finansiāli, gan varam nodrošināt plašāku pakalpojumu klāstu.”

Kopumā šādi sociālās un higiēnas aprūpes auto ir septiņi un palīdz 4000 ļaužu 46 novados visā Latvijā.

Andris Bērziņš
“Latvijas Samariešu apvienības” direktors

Ja līdz šim aprūpe mājās, sevišķi lauku novados, bija gandrīz nepieejama, tad šobrīd mēs sasniedzam cilvēkus, kam tā palīdzība ir nepieciešama, jo citādāk viņi būtu pansionātos, un tās pansionātu izmaksas ir reiz seši nekā tas, cik izmaksā šis aprūpes komplekts mājās.

Interesi par Lielvārdē uzbūvēto mobilās sociālās aprūpes auto aprīkojumu jau izrādījuši sociālie dienesti pat Itālijā, Vācijā, Baltkrievijā un Lietuvā. “Latvijas Samariešu apvienībai” šis ir sociālās uzņēmējdarbības projekts, izmantojot finanšu institūcijas ”Altum” atbalsta programmu. Tikmēr Jumpravā dzīvojošā pensionāre Ausma jau gatavo drēbju kalnu, ko izmazgāt mobilajā veļasmašīnā un gaida brīdi, kad varēs sakopt pēdas un nogriezt matus.

12 komentāri