1 komentārs

Jūnija sākumā Latvijā notiks vērienīgas militārās mācības, uz kurām jau tagad ierodas simtiem karavīru. Latvijas armija ļoti nopietni attiecas pret iespējamajām provokācijām un viltus ziņu izplatību – tā intervijā “900 sekundēm” apliecināja Nacionālo bruņoto spēku (NBS) komandieris Leonīds Kalniņš.

Kā ziņots, no 3. līdz 15. jūnijam Latvijā notiks ASV spēku Eiropā vadītās militārās mācības “Saber Strike”.  Kopā valstī ieradīsies 2000 bruņotu cilvēku un militārajās mācības, kas sāksies jūnija sākumā un tajās tiks veiktas reāla kara imitācijas.

Kā norāda NBS komandieris, lielākā daļa karavīru, kas ierodas uz militārajām mācībām, dzīvos ļoti komfortablos apstākļos un būs labas mācību iespējas. Iepriekšējā pieredze Baltijas valstīs rāda, ka pastāv riski viltus ziņu izplatīšanai par NATO karavīriem un to apzinās arī NBS. Kā apliecina Kalniņš, Latvijas armija ļoti nopietni attiecas pret iespējamām provokācijām un arī viltus ziņām.

“Es gribētu vērsties pie Latvijas sabiedrības un katra pilsoņa – vajadzētu būt kritiskam pret jebkādu informāciju un izvērtēt, cik lielā mērā tas iespaido jūsu attieksmi pret Latvijā notiekošo, no kurienes un kādiem avotiem nākusi šī informācija, un pēc tam izdarīt savu personīgo slēdzienu. (..) Mēs strādājam ļoti nopietni un informējam visus šeit iebraukušos karavīrus par iespējamām provokācijām, mums ir sagatavoti plāni un struktūrvienības, taču tas nevar izslēgt jebkādu varbūtību par šādu provokāciju un viltus ziņu parādīšanos,” norāda Kalniņš.

Video

TOP komentāri

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl