Latvija turpina pietuvoties ES vidējiem vakcinācijas pret Covid-19 rādītājiem

0 Komentāru
Latvija turpina pietuvoties ES vidējiem vakcinācijas pret Covid-19 rādītājiem
DMITRIJS SUĻŽICS, F64

Latvija joprojām ieņem pirmspēdējo vietu Eiropas Savienībā (ES) pēc pirmās vakcīnas pret Covid-19 devas saņēmēju īpatsvara pieaugušo populācijā, tomēr vakcinācijas temps pēdējā laikā ir būtiski uzlabojies, ļaujot aizvien vairāk pietuvoties vidējiem ES rādītājiem, liecina Eiropas Slimību profilakses un kontroles centra (ECDC) apkopotie dati par laika periodu līdz 16.maijam.

Pirms divām nedēļām ECDC ziņoja, ka Latvijā pirmo devu saņēmuši 13,9% pieaugušo, pēc nedēļas šis rādītājs jau bija pieaudzis līdz 19,9%, bet šobrīd aptvere jau sasniegusi vismaz 23,5%. Tādējādi šobrīd šis rādītājs ir par 11,3 procentpunktiem lielāks nekā Bulgārijā, kas aizvien ieņem pēdējo vietu ES, un par 1,6 procentpunktiem mazāks nekā Rumānijā, kur ir trešais zemākais pirmo vakcīnas devu saņēmušo pieaugušo īpatsvars ES.

Proporcionāli visvairāk pirmās vakcīnas devu joprojām izlietots Maltā, kur 57,4% pieaugušo populācijas jau ir saņēmuši pirmo devu, un Ungārijā, kur šis rādītājs ir 56,5%. Trešajā vietā atrodas Islande, kur šis rādītājs ir 52,4%.

Ceturtajā vietā atrodas Vācija, kas patlaban ar pirmo devu savakcinējusi jau 44,3% pieaugušo populācijas.

Tikmēr Lietuvā šis rādītājs nedēļas laikā pieaudzis no 33,2% līdz 36,9%, kamēr Igaunijā – no 34,6% līdz 37,3%.

Pēc otrās devas saņēmušo īpatsvara pret pieaugušo populāciju Latvija šobrīd dala pirmspēdējo vietu ar Bulgāriju – abās valstīs šis rādītājs ir 7,2%. Tikmēr pēdējā vietā atrodas Somija, kur otro vakcīnu saņēmuši 4,9% pieaugušo populācijas.

Baltijas kaimiņvalstīs šis rādītājs ir vairāk nekā divas reizes augstāks – Lietuvā otro devu saņēmuši jau 18,6% pieaugušo, bet Igaunijā – 16,7%.

Visu ES un EEZ valstu vidū pirmās devas saņēmēju mediāna ir 37,8% pieaugušo populācijas, savukārt otrās devas mediāna – 16,2%.

ECDC analīzē izmantoti dati par vakcinētajiem virs 18 gadiem un attiecīgās valsts iedzīvotāju skaitu vecumā virs 18 gadiem. ECDC dati tiek apkopoti un ziņoti ar nelielu nobīdi, proti, ziņā izmantotie dati ir par laika periodu līdz 16.maijam.

0 Komentāru