11 komentāri
Latvijā trūkst strādājošo; valdība lems par augsti kvalificēta darbaspēka piesaisti
f64

Latvijā vairākās nozarēs akūti trūkst strādājošo, tāpēc tajās plānots no ārvalstīm piesaistīt augsti kvalificētus speciālistus.

Otrdien, 13. februārī, valdība lems par to profesiju sarakstu, kuru iebraukšanai tiks samazināti birokrātiskie šķēršļi.

Ekonomikas ministrijā tapis saraksts ar 237 profesijām, uz kurām attieksies atvieglojumi. Starp tām ir zinātnieki, fiziķi, ķīmiķi, matemātiķi, statistiķi, programmētāji, inženieri, finanšu analītiķi un lidmašīnu piloti. Sākotnēji sarakstā bija iekļauti arī ārsti, taču arodbiedrības iebildumu dēļ viņi no tā ir svītroti.

Vietējie darba devēji sarakstā iekļautajiem speciālistiem varēs maksāt mazāk nekā citiem ārzemniekiem. Turklāt pirms aicināt darbā ārvalstu speciālistu, vietējais darbinieks vakancei būs jāmeklē īsāku laiku. 2016. gadā tika izsniegtas 676 darba atļaujas ārzemniekiem, uz kuriem tagad šādi atvieglojumi varētu attieksies.

TOP komentāri

 • Arnis Vilemsons
  +3 +3 0

  Arnis Vilemsons

  Kad valdība vietējiem speciālistiem liks maksāt atbilstošas algas,tad speciālistu netrūks. Valdība maldīgi domā,ka speciālisti brauks uz nabagmāju,nevis uz valstīm,kur maksā vairāk! :D
 • Agita Lange
  +3 +3 0

  Agita Lange

  Tad jau tik tālu esam! Nevis panāks cilvēka cienīgas algas vietējiem, bet ielaidīs te velns zina ko!
 • Dzintars Supe
  +1 +1 0

  Dzintars Supe

  Es zinu ka viņi saprot to, ka, ja pacels algas... Būs kas strādā.. Vnk kādam ir izdevīgs šis plāns...

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl