Latvijā tos, kuri maksā “aplokšņu algas”, plāno likt cietumā

11 komentāri
Latvijā tos, kuri maksā “aplokšņu algas”, plāno likt cietumā
LETA

Ar cietumsodu Latvijā vēlas sodīt personas, kas maksās “aplokšņu algas” lielā apmērā – šādu priekšlikumu Saeima šodien atbalstīja otrajā lasījumā.

Likumdevējs Krimināllikumā plāno ierakstīt, ka par darba samaksas, kas nav uzrādīta grāmatvedības uzskaitē, izmaksāšanu, ja tas izdarīts ievērojamā apmērā, var sodīt ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz diviem gadiem vai ar ar īslaicīgu brīvības atņemšanu. Tāpat kā iespējamais soda veids ir paredzēts piespiedu darbs vai naudas sods.

Atbildība par šādu noziegumu iestātos, ja nozieguma priekšmeta kopējā vērtība nodarījuma izdarīšanas brīdī nav bijusi mazāka par 50 tajā laikā Latvijā noteikto minimālo mēnešalgu kopsummu, pašlaik tas ir 18 500 eiro.

Par šādiem grozījumiem Krimināllikumā Saeimai vēl būs jālemj trešajā, galīgajā, lasījumā.

TOP komentāri

 • Rolands
  +1 +1 0

  Rolands

  Vajag no sakuma samazināt nodokļus, lai būtu interese viņus vispār maksāt. Panāks tikai to ka cilvēki saņems mazāku algu uz rokas un viss. Lai no sākuma cietumos saliek politiķus kuri zog no valsts, nevis kaut kādu stulbu pitisko atbildību izgudro.
 • ES
  0 0 0

  ES

  Doma jau butu laba, bet man bieži prātā tada doma- kā atsevišķām personām no biezā gala darba laikā iespējams nostrādāt pilnu darba dienu, piemēram, valsts parvaldē, tad kādā padomē,tad vēl konsultants utt, un visur pilna slodze.Vai ari tur nevajadzētu painteresēties.Bet laikam taču nav izdevīgi.
 • anonims
  0 0 0

  anonims

  Arī Ganbei to pašu dara bet valdiba izliekas ka neredz to. Nebusim tak naivi! Kurš gan strādā par 120 eur mēnesī. Pārējais uz rokas...

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl