Latvijā top dokumentālā filma par Covid-19; aicina iesūtīt stāstus

1 komentārs

Klusums pirms vētras, tā šā brīža notikumus raksturo dokumentālā kino režisors Ivars Zviedris. Režisors veido filmu ar nosaukumu ”Covid dienasgrāmata”.

Filmā tiek fiksēts apkārt notiekošais. Arī iedzīvotāji ir aicināti iesūtīt to, ko viņi ir redzējuši vai piedzīvojuši vīrusa apkarošanas laikā.

“Misijas sajūta, ka tas jādara,” režisors norāda, ka dokumentālista misija ir būt klāt notikumiem un fiksēt, kas notiek ar cilvēkiem.

“Ja televīzija veido informatīvo lauku, tad kino dokumentālais tomēr vairāk dzīvo no emocijām,” saka Zviedris.

“Katru dienu arvien vairāk cilvēku saslimst, viņi tāpat staigā pa ielām, nesēž mājās,” bilst Zviedris.

Notikumu fiksēšanu Ivars Zviedris uzsāka jau marta vidū, kad tika izsludināti pirmie ierobežojumi. Filmas ”Covid dienasgrāmata” režisors norāda, ka filma ir tikai sākuma stadijā. Ir sajūta kā tajos brīžos, kad ir klusums pirms vētras.

“Mēs nezinām, kā mūsu filma beigsies, mēs nezinām kā Covid-19 beigsies, neko pagaidām nezinām. Mēs mēģinām kinematogrāfiski fiksēt visas izpausmes, kas ir mums apkārt,” norāda režisors.

Filmas veidotāji aicina Latvijas iedzīvotājus atsaukties un dalīties ar savu pieredzi, kas var raksturot to, kas notiek apkārt.

“Sūtiet jebkādā formā, jebkādā veidā – rakstiski, bildiski un tā tālāk,” saka režisors.

Sazināties iespējams, rakstot uz e-pastu: [email protected]com vai sūtot vēstuli “Facebook“.

Esot notikumu epicentrā un cenšoties notiekošo piefiksēt, iespējami tuvāk esot, protams, nedrīkst aizmirst par drošību. Tāpēc filmēšanas komandai ir īpašs uz kandžas bāzes veidots dezinfekcijas līdzeklis.