Latvijā “točku” skaits nemazinās. Kādēļ tā ir cīņa ar vējdzirnavām?

Komentāri

Par cīņu ar vējdzirnavām policijas darbinieki sauc nelegālā alkohola tirdzniecības vietu jeb tā saukto “točku” apkarošanu. Latvijā esot vismaz pusotrs tūkstotis tādu vietu, un to skaits nemazinās.  Tikmēr ik gadu ar nezināmas izcelsmes alkoholu saindējās simtiem cilvēku.

Lai neiekristu, nelegālie komersanti parasti pārdod ne vairāk par dažām pudelēm, visu pārējo kārtīgi slēpjot. Piemēram, kādā “točkā” maiss ar vairākām plastmasas mazā tilpuma pudelēm tika atrasts ventilācijas šahtā.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Foto

Ivars Čevers, VP Rīgas Brasas iecirkņa Kārtības policijas nodaļas priekšnieks:
Starp dažādiem atkritumiem nomests. Tā kā saimnieka nebija, tas tika noformēts kā bezsaimnieka manta, un tika uzsākta administratīvā lietvedība.

Kopumā pērn Rīgas Brasas iecirknī tika ierosināti četri kriminālprocesi par nelegālā alkohola realizāciju. Šogad sākts vēl viens. Savākt visus pierādījumus neesot viegli, saka policijā. Katram policijas iecirknim visā valstī ir zināmas vairākas vietas, kur notiek nelegālā alkohola tirdzniecība.

Lai apkarotu nelikumīgās alkohola ražošanas un tirdzniecības vietas, policija pirms četriem gadiem izveidoja vietni, kur iedzīvotāji var ziņot par konkrētām adresēm. Latvijā ir aptuveni pusotrs tūkstotis nelegālā alkohola tirdzniecības vietu. Tā kā šīs personas pārdod tikai dažas pudeles un pārējo kārtīgi slēpj, policijas darbinieki var uzlikt tikai administratīvo sodu pāris simtu eiro apmērā un pēc laika cilvēks atkal ir ierindā – savā “točkā”.

Dairis Anučins, Valsts policijas pārstāvis:
Policija var rīkoties ar tām iespējām, kādas ir paredzētas, bet likt cietumā, ja personai ir viena pudele ar alkoholu, nav samērīgi, līdz ar to šī problēma konstanti pastāv.

Tikmēr slimnīcās regulāri nonāk cilvēki, kuri saindējušies ar alkoholu, arī ar nezināmas izcelsmes. Pērn Toksikoloģijas un sepses klīnikā ar alkoholu, tostarp, kas ir iegādāts nelegāli, ir saindējušies vairāk nekā 500 cilvēku.

Video

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl