Latvijā tiek dots starts Veselības nedēļai – iedzīvotāji tiek mudināti pievērsties savai veselībai un fiziskām aktivitātēm

1 komentārs
Latvijā tiek dots starts Veselības nedēļai – iedzīvotāji tiek mudināti pievērsties savai veselībai un fiziskām aktivitātēm

Pirmdien, 28. maijā, visā Eiropā un arī Latvijā tiek dots starts Veselības nedēļai.

Visas nedēļas garumā valstī norisināsies dažādi pasākumi, kuru galvenais mērķis ir mudināt cilvēkus vairāk uzmanības pievērst savai veselībai un fiziskām aktivitātēm.

Kā LNT raidījumam “900 sekundes” pastāstīja Latvijas Tautas sporta asociācijas valdes locekle Gaļina Gorbatenkova, pētījumi liecina, – ja cilvēks astoņas stundas dienā pavada sēžot, tad dzīves ilgums tiek samazināts par septiņiem līdz astoņiem gadiem, tādēļ viņa aicina ikvienu padomāt par to, ka “kustība ir dzīve”.

Viņa iesaka cilvēkiem padomāt un rast veidus, kā izkustēties darba dienas ietvaros, piemēram, nelietot liftu, kā arī reizi stundā veltīt kaut minūti nelieliem vingrinājumiem.

Video – Latvijā sākas Veselības nedēļa!

No 28. maija līdz 3.jūnijam visā Eiropā un arī Latvijā norisinās Veselības nedēļa jeb “Move Week”. Visas nedēļas garumā iedzīvotāji tiek mudināti piedalīties dažādās veselīgās fiziskajās aktivitātēs. Latvija šajā kampaņā piedalās jau septīto gadu un dalībnieku skaits ar katru gadu pieaug.

“Iekustināt” par 100 miljoniem vairāk eiropiešu līdz 2020. gadam – tāds ir šī Eiropas mēroga projekta mērķis. Veselības nedēļa ir pasākums, kas popularizē veselīgu dzīvesveidu un iesaista pēc iespējas vairāk cilvēku fiziskās aktivitātēs. “NowWeMOVE” projektu jau septīto reizi organizē Starptautiskā Sporta un kultūras asociācija (ISCA) sadarbībā ar Eiropas valstu tautas sporta (sports visiem) nacionālajām organizācijām. Latvijā Veselības nedēļu koordinē Latvijas Tautas sporta asociācija (LTSA).

Latvijā Veselības nedēļas ietvaros visā Latvijā notiks dažādi pasākumi un norisināsies sportiskās aktivitātes, kuros aicināti piedalīties visi iedzīvotāji neatkarīgi no vecuma, dzimuma un sportiskās sagatavotības. Pasākumu organizatori (pašvaldības, nevalstiskās organizācijas, skolas, sporta klubi, uzņēmumi u.c.) piedāvās fiziskās aktivitātes iedzīvotājiem visas nedēļas garumā, piemēram, skriešanu, nūjošanu, pārgājienus, riteņbraukšanu, sporta spēles, lekcijas par veselīgu uzturu u.c. Informāciju par plānotajiem pasākumiem varēs atrast mājas lapā “www.sportsvisiem.lv” vai pašvaldību mājas lapās.

Šis pasākums ir lieliska iespēja mudināt visus Latvijas iedzīvotājus būt fiziski aktīviem, jo kā zināms, regulāras fiziskas aktivitātes ir lētākais un efektīvākais veids kā novērst dažādas saslimšanas un uzturēt sevi labā fiziskā formā.Veselības nedēļa organizēta lai parādītu, ka ir daudzi vienkārši un visiem pieejami veidi, kā ikdienā nodarboties ar fiziskām aktivitātēm, kas vērstas uz cilvēka veselības uzlabošanu.

Veselības nedēļas 2018 ietvaros norisināsies ap 700 dažādi pasākumi. Veselības nedēļas pasākumu organizatori vēl var pieteikties, aizsūtot e-pastu uz [email protected]