Latvijā svin pareizticīgo Lieldienas

Komentāri
Latvijā svin pareizticīgo Lieldienas

Šodien, 12. aprīlī, ar vairākiem pasākumiem un dievkalpojumiem Latvijā tiek svinētas pareizticīgo Lieldienas.

Rīgā notiks vairāki dievkalpojumi, kurus vadīs Latvijas Pareizticīgās baznīcas metropolīts Aleksandrs, liecina Latvijas Pareizticīgās baznīcas mājaslapā publicētā informācija.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Jau vakar Rīgas Kristus Piedzimšanas katedrālē notika svētā Vasīlija Lielā dievišķā liturģija. Vēlāk metropolīts Aleksandrs apmeklēja Rīgas pareizticīgās baznīcas, savukārt plkst. 23.00 Rīgas Kristus Piedzimšanas katedrālē notika Lielās sestdienas pusnakts dievkalpojums.

Vēlāk turpat notika Krusta gājiens, gaišais rīta dievkalpojums un svētku liturģija.

Metropolīts Aleksandrs vēl ikviena ļaunuma, ienaida un vardarbības rimšanos

Patiesība par Kristus augšāmcelšanos no mirušajiem visas baznīcas vēstures garumā ir uzmundrinājusi nomāktos un izmisušos, balstījusi, stiprinājusi un iedvesmojusi daudzas kristiešu paaudzes gavēņa varoņdarbā, lūgšanā un garīgā pilnveidē, piepildot sirdis ar mieru un klusumu, ticību un cerību, uzskata Latvijas Pareizticīgās baznīcas metropolīts Aleksandrs.

“Slavējot augšāmcēlušos nāves uzvarētāju Kristu, piepildīsimies ar apņēmību sekot viņam, izpildot baušļus un liecinot ar saviem darbiem un savu dzīvi, ka mēs esam viņa mācekļi. Un tad augšāmcelšanās svētku gaisma vienmēr sasildīs mūsu sirdis,” sacīja metropolīts.
Pareizticīgo Lieldienās metropolīts vēl neizsīkstošu Dieva palīdzību, mieru ģimenēm, labklājību un mīlestību.

“Lai augšāmcelšanās svētku dievišķā gaisma apmirdz visu mūsdienu nemierīgās pasaules cilvēku sirdis. Un lai rimstas ikviens ļaunums, ienaids un vardarbība. Lai mūsu sirdīs iemājo Kristus miers un savstarpēja sapratne visu cilvēku vidū,” novēlēja metropolīts Aleksandrs.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl