Latvijā tapusi modīga atstarojošo apģērbu kolekcija

Komentāri
Latvijā tapusi modīga atstarojošo apģērbu kolekcija
Publicitātes foto

Ik gadu uz Latvijas autoceļiem iet bojā desmitiem gājēju un velosipēdistu. Sākoties gada tumšajam periodam, “neredzamo” satiksmes dalībnieku problēma kļūst arvien aktuālāka.

Piektdien, 27. oktobrī, Valsts policija sadarbībā ar Latvijas Mākslas akadēmiju projektā “Atstarotājvīrs” rīko īpašu modes skati, lai atgādinātu gājējiem un velosipēdistiem par atstarotāju nepieciešamību.

Kā LNT raidījumam “900 sekundes” norādīja Valsts policijas Satiksmes drošības pārvaldes priekšnieks Normunds Krapsis, jautājums par gājēju drošību diennakts tumšajā laikā ir aktuāls katru gadu.

Normunds Krapsis
Valsts policijas Satiksmes drošības pārvaldes priekšnieks

Kad stājās spēkā norma par atstarojošo vestu nēsāšanu, izskanēja replikas: “Kā tā? Valsts policija tagad noteiks, kā cilvēkiem ģērbties?” Šeit nav runa par modi, bet par to, ka mazāk aizsargātie satiksmes dalībnieki var domāt par šo atstarojošo elementu lietošanu. Policija otro gadu pēc kārtas rīko šādu akciju, kad ar modes palīdzību varam visu šo pasākumu padarīt krietni skaistāku. Tas ir veids, kā varam pievērst sabiedrības uzmanību, lai šādi traģiskie negadījumi būtu mazāk.

 

Šogad atstarojošo apģērbu un aksesuāru kolekciju “SPIID” radījusi Latvijas Mākslas akadēmijas maģistrante Sabīne Vīksne. Tērpu kolekcijas modes skate notiks piektdien, 27. oktobrī, plkst. 19.00 uz nepabeigtā tilta – Daugavgrīvas ielā 32, Rīgā.

Lasi vēl