Latvijā tapis muzejs, kurā ikviens var iejusties neredzīgu cilvēku ikdienā

1 komentārs

Latvijā darbu sācis īpašs muzejs, kas piedāvā ko nebijušu – muzeja apskati tumsā, stāsta TV3 raidījums ”900 sekundes”.

Tumšajā muzejā ikviens var iejusties neredzīgu cilvēku ikdienā un saprast, ka, ierobežojot vienu no maņām, paveras pilnīgi citāda pasaule ar jaunām iespējām.

Apmeklētājiem, ieejot muzejā, jāņem baltais spieķis, kas palīdzēs orientēties.

Dzīvojamo istabu TV3 raidījumam ”900 sekundes” izdevās parādīt ar nelielu gaismas palīdzību, lai interesentiem radītu kaut nelielu priekšstatu par tur notiekošo.

Šajā telpā apmeklētājiem jāspēj apiet mēbeles, kas neredzīga cilvēka ikdienā, piemēram, bieži maina atrašanās vietu.

”Kāds izbīdīts krēsls, ģimenē dzīvo 3 cilvēki. Tu to noliki zem galda, bet kāds izbīdīja, un tu uzskrēji virsū. Jāuzmanās, jātausta,” skaidro “Muzeja tumsā” gids Deniss Ovsjaņikovs.

Mākslas izstādē apmeklētājiem, aptaustot dažādus priekšmetus, jāuzmin, kam viņi ir pieskārušies.

“Muzeja tumsā” dibinātājs Maksims Mihejevs norāda, ka līdzīgu muzeju viņš pirmo reizi iepazina Sanktpēterburgā. Sadarbībā ar neredzīgo biedrību līdzīgas koncepcijas muzejs, kurā apmeklētāji paļaujas uz visām maņām, izņemot redzi, tagad ir izveidots arī Latvijā.

”Taustei, dzirdei, ožai un pat garšai… viss pilnīgā tumsā. Pirmā istaba ir dzīvojamā istaba, pēc tam mākslas muzejs ar eksponātiem, ar klasisko mūziku, tālāk ir pārtikas veikals, kur ir augļi, dārzeņi un citi produkti. Arī ir, kur mašīnas brauc, pilsētas skaņas, tur vajadzēs pašam pāriet pāri ielai,” par muzeja saturu stāsta Mihejevs.

Muzejā apmeklētāji arī iepazīstas ar interesantiem neredzīgu cilvēku dzīvesstāstiem, kas apliecina, ka vienas maņas zaudēšana netraucē pilnveidoties un paveikt ikdienišķus darbus vai pavisam aizraujošas lietas. ”Muzejā tumsā” ir vairāki gidi, kuru aicinājumu, piemēram, vietnē ”Tik Tok” noskatījušies jau vairāki simti tūkstoši.

1 komentārs