Latvijā tagad pilnībā neapmaksā uz nāvi nolemtu bērnu atbalstu; vai kas mainīsies?

3 komentāri

Pašlaik Bērnu paliatīvo aprūpi jeb bērnu, kuru veselības stāvokli nevar radikāli uzlabot, aprūpi valsts apmaksā tikai daļēji. Finansējums tiek piešķirts tikai ārstniecībai.

Viss pārējais atbalsts – tostarp arī mājas vizīšu, kapelāna un sociāla darbinieka pakalpojumu, medicīnas aparātu iegāde ir atkarīgi no ziedojumiem. Šāda kārtība pastāv jau 17 gadus. Tagad Saeimā tiek skatīti likuma grozījumi par finansējuma piešķiršanu bērnu paliatīvas aprūpes arī tā saucamai sociālai komponentei.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Anda Jansone, Bērnu paliatīvas aprūpes biedrības valdes priekšsēdētāja:
Sociāla komponente būtu, ka bērnu paliatīvas aprūpes komandas speciālistu atalgojums, proti, sociālais darbinieks un kapelāne, būtu viņu atalgojums finansēts no valsts līdzekļiem. Un kā arī transporta izmaksas, kas būtu nepieciešamas, lai šie speciālisti varētu apmeklēt bērnus mājās.

Ja nauda tiktu iedalīta, tad visā Latvijā varētu strādāt arī mobilas brigādes. Tādas jau ir sagatavotas Liepājā, Ventspilī un Līvānos, bet nepietiekama finansējuma dēļ mobilā brigāde darbojas tikai Liepājā. Tikmēr citiem ārpus Rīgas dzīvojošiem neārstējami slimiem bērniem pakalpojums ir pieejams tikai pa telefonu vai caur Skype.

Paliatīvā aprūpe ir aktīva, visaptveroša to pacientu aprūpe, kuru slimība nav radikāli izārstējama. Tā ietver sāpju un citu simptomu mazināšanu, atbilstošus sociālo, psiholoģisko un garīgo problēmu risinājumus. Paliatīvā aprūpe pēc būtības ir interdisciplināra attieksmē pret pacientu, viņa piederīgajiem un sabiedrību. Tā piedāvā aprūpi kā pamatkoncepciju, nodrošinot pacienta/es vajadzības neatkarīgi no viņa/s atrašanās vietas, mājās vai stacionāra apstākļos. Paliatīvā aprūpe apstiprina dzīves vērtību, miršanu uzskatot par dabisku procesu. Tā nepaātrina un neaizkavē nāves iestāšanos. Tai jānodrošina iespējami labāka dzīves kvalitāte līdz pat nāves iestāšanās brīdim – šāds ir paliatīvās aprūpes apraksts Austrumu slimnīcas mājaslapā.

Foto

Video

TOP komentāri

  • Ilze
    0 0 0

    Ilze

    Ļoti reti sastopami vecāki kuri apzināti dzemdē slimu bērnu, par slimību uzzina pēc bērna dzimšanas vai vēl vēlāk. Kā arī bieži bērnu līdz paliatīvai aprūpei noved dzīves laikā iegūtas saslimšanas, kā piemēram onkoloğiskās. Ko tad tu, aprobežotais piedāvā? Aizvest uz mežu un nošaut?

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl