Latvijā tagad ir par vienu zelta medaļu vairāk! To izcīnījis suns

3 komentāri

Čehijā aizvadīts pasaules čempionāts adžiliti jeb suņu sporta veidā, kur sunim jāšķērso šķēršļu trase, turklāt tas jāpaveic pēc iespējas ātrāk un precīzāk.

144 suņu konkurencē tieši Latvijas pārstāvji – borderkolijs Salsa kopā ar savu saimnieci Svetlanu Krēsliņu – visātrāk un precīzāk pārvarēja sarežģītu trasi, gūstot vēsturisku uzvaru.

Adžiliti – ir sporta veids, kurā jāsadarbojas cilvēkam un sunim. Tieši suns ir tas, kas pārvar dažādus šķēršļus uz laiku. Cilvēka loma ir dot precīzas balss un žestu komandas.

Svetlana Krēsliņa ir adžiliti guru Latvijā. Viņa ar suņiem ar šo sportu nodarbojas jau 17 gadus. Uzvara šā gada pasaules čempionātā Čehijā kļuvusi par liela sapņa piepildījumu un patiesi vēsturisku notikumu – līdz šim nekad mūsu valsts pārstāvji nav ieņēmuši augstāko pjedestāla pakāpienu pasaules čempionātos.

Svetlana Krēsliņa
adžiliti trenere

Es startēju gandrīz pēdējā, pēc manis bija tikai trīs suņi. Un visas adžiliti zvaigznes jau nostartēja, es redzēju viņu rezultātus. Kad mēs finišējām, es biju priecīga, ka bija tīri, nebija kļūdu. Visi manējie teica, ka man ir labākais laiks, ka esmu pirmā! Es neticēju! Tik jauns suns, kā mēs varējām apskriet visus? Tas, protams, bija ļoti, ļoti negaidīti.

Pasaules čempionāta zelta medaļniece Salsa ir 2,5 gadus veca borderkollija šķirnes meitene. Interesanti, ka viņas oficiālais ciltsrakstu vārds ir “Nothing Is Impossible” – jeb “nav nekā neiespējama”. Uzvarot vairāk nekā 140 konkurentus savā grupā, Salsa kopā ar Svetlanu attaisnoja čempionei vēl bērnībā doto vārdu.

Svetlana Krēsliņa
adžiliti trenere

Man kaut kā gribējās nosaukt viņu “Not for sale”, bet mans vīrs bija pret. Salsa ir piedzimusi pie manis, tas ir mans suns no pirmās minūtes.

Adžiliti popularitāte Latvijā pieaug ik gadu. Arvien vairāk suņu saimnieku kopā ar saviem mīluļiem nodarbojas ar šo sporta veidu gan hobija, gan profesionālajā līmenī.

Turklāt arvien biežāk uz adžiliti treniņiem nāk saimnieki ar tādām suņu šķirnēm, kas, liekas, nemaz nav piemēroti ātrai šķēršļu pārvarēšanai un precīzai komandu izpildei. Tomēr Svetlana norāda, ka galvenais ir atrast pareizu pieeju katram sportistam. Gan divkājainam, gan četrkājainam.

Tikmēr Salsa kopā ar Svetlanu pie sasniegtā apstāties neplāno. Priekšā ir daudzi treniņi, sacensības, kā arī gatavošanās nākamā gada pasaules čempionātam, kas notiks Zviedrijā. Tieši tur Latvijas komandai būs jāaizstāv pasaules uzvarētājas tituls.

TOP komentāri

 • Karlis Stana
  +6 +6 0

  Karlis Stana

  Linda Logina Kruze Uj, nedomāju gan. Adžiliti tomēr ir visaugstākā klase. Pašam ar jābūt super fiksam. Baigais lepnums pat Svetlanu un Salsu gan.
 • Marita Marita
  +3 +3 0

  Marita Marita

  Linda Logina Kruze varbüt Tavs suns arí var medaļu izcínít?! ;-)
 • Linda Logina Kruze
  0 0 0

  Linda Logina Kruze

  Hmmmm....viņai disciplīna pieklibo. 😀Bet Billes māsai Jetei
  Karlis Stana gan ir potenciāls.

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl