Latvijā svin studentu apmaiņas programmas “Erasmus” 30 gadu jubileju

Komentāri

Milzumdaudz ballīšu, lekcijas svešvalodā un pieredze uz mūžu – tā par studentu apmaiņas programmu ”Erasmus” saka tās dalībnieki. Šodien, 7. februārī, Eiropā svin šīs programmas trīsdesmito gadadienu.

Rīgā, Eiropas mājā, pulcējās “Erasmus” absolventi, organizatori, lai uz jautras nots atcerētos spilgtākos mirkļus un ieguvumus, kā arī analizētu, kāda nākotne sagaida šo programmu.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

“Erasmus”, kas pašlaik ir vispopulārākā un veiksmīgākā ES studentu apmaiņas programma. Tā sākās 1987. gadā, un pirmo reizi tajā piedalījās 3200 studentu. Dalībniekiem ir iespēja pilnībā izmainīt savu ikdienas rutīnu un studēt citā valstī.

”Katrs ceturtais “Erasmus” students savu dzīvesbiedru satika tieši apmaiņas programmā. Ja saskaitītu, cik daudz bērnu piedzimuši par tiem 30 gadiem – sanāktu miljons! Tas ir milzīgs skaitlis. Tas ir vislabākais apliecinājums sauklim: vienoti dažādībā,” skaidro Inna Šteinbuka, Eiropas Komisijas pārstāvniecības Latvijā vadītāja.

Programmas ģeogrāfiskā darbības joma ir paplašinājusies no 11 valstīm 1987. gadā līdz 33 šobrīd. Ierastās robežas pārbīdījušās, un programmā “Erasmus+”, kas darbojas no 2014. līdz 2020. gadam un kuras budžets ir 14,7 miljardi eiro, vairāk nekā četriem miljoniem cilvēku dod iespēju iegūt darba pieredzi vai arī strādāt brīvprātīgo darbu.

Tagad “Erasmus” programmā katru gadu piedalās ap 300 000 studentu, kuri gūst neizmērojamu pieredzi, ko atcerēties uz mūžu.

Tests - ko tu zini par alus vēsturi?

Tests - ko tu zini par alus vēsturi? 5

Alus plūdi Londonā – vai tas maz ir iespējams? Izpildi testu par alus vēsturi, uzzini pārsteidzošus faktus un tiec pie sertifikāta! Neizpaliks arī balva.

Ekskursijas, koncerti un degustācijas! “Aldaris” muzeju naktī startēs ar grandiozu programmu visām paaudzēm

Ekskursijas, koncerti un degustācijas! “Aldaris” muzeju naktī startēs ar grandiozu programmu visām paaudzēm 1

Latvijas alus ražotājs ”Aldaris”, tāpat kā citus gadus, arī šogad Muzeju naktī vērs durvis apmeklētājiem. Turklāt šogad ”Aldaris” parūpējies par tiešām bagātīgu Muzeju nakts programmu, kas ir arī bērniem draudzīga, līdz ar ko paredzēta visām paaudzēm. Būs dažādas alus degustācijas, ekskursijas, iespaidīgi koncerti ar ”Labvēlīgo tipu” un ”Double Faced Eels”, kā arī konkursi un balvas.

Lasi vēl