Komentāri

Ar dažādiem pasākumiem visā Latvijā šodien svin Raiņa 150. dzimšanas dienu.

Lielākajai daļai sabiedrības Rainis saistās ar putekļiem klātiem obligātās literatūras krājumiem skolas laikā, un tikai retais atminas viņa populārāko darbu nosaukumus vai var pastāstīt ko vairāk par viņa darbību un nopelniem.

Lūk, ko par Raini domā LNT aptaujātie iedzīvotāji:

Katrīna, skolniece:

Viņš centās atmodināt cilvēkos nacionālo sajūtu un to viņš arī izdarīja.

Vineta, šuvēja:

Dzejoļu daudz. Skolā bērnam ir vajadzīgs.

Gunārs, ielu muzikants:

Mūsu jaunatne laikam maz to Raini saprot, un tagad ir citas tendences. Manā laikā, kad es skolā mācījos, Rainis bija lielā cieņā. Viņš visur bija pie sienas savā nopietnībā un pārdomās tā kā tai akmens skulptūrā.

Māra, ekonomiste:

Viņš bija ministrs, un viņš bija arī avīzes redaktors un no tā, kā avīze darbojās un kā tur viss atspoguļojās, tas bija ļoti svarīgi.

Literatūrzinātnieki un pētnieki uzskata, ka daudzas Raiņa idejas ir dzīvas joprojām, tomēr cilvēki aizmirsuši, kas ir to autors. Turklāt trūcīgās zināšanas par šo nozīmīgo personu ir likumsakarība, jo daudzus viņa darbus skolas vecumā apgūt ir pāragri un tajos ieaustās idejas paliek līdz galam neizprastas, turklāt Raini aptvert un apgūt ir grūti arī novecojušās valodas un izteiksmes līdzekļu dēļ.

TOP produkti, ko iesaka eksperti matu kopšanai augustā!

TOP produkti, ko iesaka eksperti matu kopšanai augustā!

Vasara šogad Latvijā nav bijusi tā svelmainākā, taču tas nenozīmē, ka Taviem matiem nav nepieciešama īpaša – vasaras sezonas – kopšana. Galvasrota jāpasargā gan no ultravioletā starojuma, gan vēja ietekmes. Aplūko ekspertu ieteikumus – kādus produktus labāk izmantot, lai sasniegtu vislabāko rezultātu!

Lasi vēl