Latvijā svin Eiropas dienu

Komentāri
Latvijā svin Eiropas dienu
Foto: Aigars Lazdiņš

Eiropas diena ir Eiropas valstu vienotības diena, kurā varam svinēt un apzināties tās milzīgās priekšrocības un iespējas, kuras mums sniedz Eiropa, šodien atklājot Eiropas dienu, sacīja Ārlietu ministrijas parlamentārā sekretāre Zanda Kalniņa-Lukaševica.

Savukārt Eiropas Komisijas pārstāvniecības Latvijā vadītāja Inna Šteinbuka norādīja uz Latvijas iedzīvotāju arvien lielāku iejušanos Eiropā. “Jaunāko aptauju dati liecina, ka 62% Latvijas iedzīvotāju jūtas piederīgi Eiropas Savienībai (ES),” sacīja Šteinbuka. “Šajā rādītājā mūs apsteidz tikai Luksemburga.”

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Tikmēr Eiropas kustības Latvijā vadītājs Andris Gobiņš pauda prieku par to, ka Latvijas var būt ES valstu pulkā, un baudīt tās sniegtās vērtības un iespējas. “Kā redzam, pasaulē ir daudz valstu, kuras par šādu iespēju vēl cīnās, pat ziedojot dzīvības,” piebilda Gobiņš.
Atzīmējot Eiropas dienu, interesenti šodien var apmeklēt pasākumus Ārlietu ministrijā, vairākās vēstniecībās un Eiropas mājā, kā arī daudzviet reģionos.

1950.gada 9.maijā Parīzē Francijas ārlietu ministrs Robērs Šūmans, apzinoties trešā pasaules kara draudus, kas varētu aptvert visu Eiropu, starptautiskajai presei nolasīja deklarāciju, kurā Francija, Vācija un citas Eiropas valstis tika aicinātas apvienot savu ogļu un tērauda ražošanu, tā liekot pamatus ES izveidei.

1985.gadā tika pieņemts lēmums svinēt 9.maiju kā “Eiropas dienu”. Katru gadu maijā visā Eiropā, tajā skaitā Latvijā, norisinās dažādi informatīvi pasākumi, kuros valsts iestādes, nevalstiskās organizācijas, ES institūcijas, kā arī ES valstu vēstniecības informē par ES un Latvijas dalību tajās, iepazīstina ar aktuālajiem jautājumiem, prezentē kultūru un valodas dažādību ES, Latvijas iedzīvotāju iespējas ES.

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl