Latvijā strauji aug karstuma upuru skaits

Komentāri
Latvijā strauji aug karstuma upuru skaits
Foto: Ryan Hyde / Flickr.com

Aizvadītajā diennaktī Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) darbinieki nogādājuši slimnīcā 25 cilvēkus, kuriem karstuma dēļ radušās veselības problēmas, liecina dienesta informācija. Šonedēļ kopumā slimnīcās nogādāti 49 pārkarsuši cilvēki, bet vēl daudziem palīdzība sniegta uz vietas un hospitalizācija nav bijusi nepieciešama. Jau vēstīts, ka aizvadītajā nedēļas nogalē ar pārkaršanu slimnīcās divu dienu laikā vien nonāca 42 cilvēki.

Mediķi atgādina, ka pārkaršana var izraisīt smagus veselības traucējumus un ir bīstama dzīvībai. Lai pasargātu sevi no pārkaršanas, mediķi aicina neuzturēties atklātā saulē un nestrādāt ārā visintensīvākā karstuma laikā, proti, no plkst.11 līdz 15.

Ja tomēr jādodas ārā, ieteicams vilkt cepuri un gaišas, vieglas, elpojošas drēbes. Karstā laikā arī vēlams palielināt izdzertā šķidruma daudzumu un lietot to pirms sāk mocīt slāpes. Ieteicams dzert ūdeni vai augļu sulas. Alkohols, stipra kafija vai tēja pastiprina organisma atūdeņošanos.

Ja tomēr rodas veselības problēmas, jākonsultējas ar savu ģimenes ārstu. Savukārt ārpus ģimenes ārsta darba laika var zvanīt pa ģimenes ārstu konsultatīvo tālruni 66016001. Tomēr, ja veselības stāvoklis pasliktinās un parādās ķermeņa trīcēšana, drebuļi, augsta temperatūra, slikta dūša ar vemšanu, apziņas traucējumi, krampji vai samaņas zudums, jāizsauc NMPD, zvanot pa tālruni 113.

Kā ziņots, šodien Latvijā gaidāmas gan stipras lietusgāzes un pērkona negaiss ar stiprām vēja brāzmām, gan ļoti stiprs karstums, ziņo Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrs.

Dienas vidū gaisa temperatūra paaugstināsies līdz plus 27, plus 31 grādam, bet austrumu rajonos tā pakāpsies līdz plus 33 grādu atzīmei.

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl