Komentāri

Latvijas nacionālās aviokompānijas “airBaltic” vadītājs, vācietis Martins Gauss intervijā raidījumā “900 sekundes” pauda, – cilvēkiem, kas strādā ietekmīgos amatos Latvijā, ir jāzina latviešu valoda.

Tiesa gan, pats Gauss sešu gadu laikā, kopš viņš strādā Latvijā, valodu nav iemācījies. Viņš pauž, – tas ir tādēļ, ka tāda prasība viņam kā “airBaltic” vadītājam nav bijusi.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Portāls Skaties.lv jau vēstīja, – saistībā ar latviešu valodas nezināšanu pietiekamā līmenī no amata, iespējams, nāksies šķirties vienas no Latvijas prestižākajām augstākās izglītības iestādēm – Rīgas Ekonomikas augstskolas jeb ”SSE Riga” – rektoram Andersam Pālzovam.

Izglītības un zinātnes ministrija (IZM) jau iepriekš pieņēmusi lēmumu nepietiekamo valsts valodas zināšanu dēļ tomēr nevirzīt apstiprināšanai valdībā Rīgas Juridiskās augstskolas rektora amata kandidātu Melu Keniju. Viņa vietā par rektora vietas izpildītāju valdība otrdien apstiprināja Latvijas Universitātes prorektoru Jāni Ikstenu.

Ministrijā atklāja, ka tā šā paša iemesla dēļ neplāno virzīt valdībā arī ”SSE Riga” līdzšinējā rektora Pālzova atkārtotu apstiprināšanu. Šādi ministrija lauzusi ilgstošo tradīciju ”pievērt acis” uz abu augstskolu rektoru vājajām latviešu valodas zināšanām, ņemot vērā, ka šīs divas izglītības iestādes dibinātas kā starptautiskas sadarbības projekti un tajās mācības notiek tikai angļu valodā.

Itālijas virtuve! Truša gaļas ragū ar pastu un gailenēm

Itālijas virtuve! Truša gaļas ragū ar pastu un gailenēm

Šī būs klasiska ragū recepte, kuras pamatā izmantosim truša gaļa. Jārēķinās, ka ragū pagatavošana prasīs salīdzinoši ilgu laiku, taču nekā sarežģīta šī ēdiena pagatavošanā nav, un zemāk esošajā video Uģis Veits no ”Gatavo 3” to parādīs.

Lasi vēl