Komentāri

Šodien sākās pirmās koru olimpiādes meistarklases un konkursi par Nāciju “Grand Prix” titulu.

Latvijas Universitātes Lielā aula šodien rezervēta burtiski ik pēc 10 minūtēm. Tik īss brīdis ir dots, lai kori izmēģinātu savu uzstāšanos. Pašmāju korim ”Vaiva” tas ir gan piedzīvojums, gan pārdzīvojums un izaicinājums vienlaikus, jo gatavošanās olimpiādei ilgusi gadu.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

“Šie būs tādi lieli svētki mums visām kopā un brīnišķīga nedēļa, ko pavadīt kopā ar citiem dziedošiem cilvēkiem un, protams, parādīt, ko mēs pašas protam,” teic kora “Vaiva” dalībniece Baiba.

“Gan par skaņdarbiem, gan interpretācijām un parasti zinām, ka Āzijas kori ir ļoti atraktīvi gan ar kustībām, gan savu ārējo izskatu,” norāda kora ”Vaiva” diriģente Lāsma Gorska.

Viens no priekšnesumiem ir Valda Zilvera komponētais skaņdarbs, par ko pats komponists ir patīkami satraukts: “Galvenais muzicēt, es domāju, ka mums ir jābūt pašapziņai, ka mēs daudz ko varam izdarīt, lai ārzemnieki pabrīnās, ko mēs varam.”

Arī ārzemju kori par gaidāmajiem konkursiem ir patīkami satraukti. Kamēr vieni savu uznācienu gaida kā nelielu pārbaudījumu, citi priecājas par iespēju dziedāt un dzirdēt dziesmas citās valodās un žanros. “Ja mēs uzvarēsim, tas būs jauki. Ja ne – viss kārtībā, kamēr vien būsim centušies no sirds. Mums ir jautri, kad mēs dziedam. Man tas ir pats svarīgākais, ja mēs uzvarēsim, tas būs lieliski, taču svarīgākais ir labi pavadīt laiku,” domā domā ”Take Four” kora diriģents Patriks.

“Mēs esam koris, bet daļai dalībnieku ir redzes problēmas, citiem ir citas veselības problēmas. Mēs vēlamies parādīt to, ka ikviens cilvēks var būt dziedātājs korī un piedalīties šādos pasākumos. Nav nozīmes ne ādas krāsai, ne citām lietām,” saka ”Open Arts Community Choir” dalībniece Džemma.

Visas nedēļas garumā notiks arī dažādi koru draudzības koncerti. Tie ir bezmaksas pasākumi, kurus var apmeklēt ikviens interesents. Piemēram, Kongresu namā un tā priekšā, arī Vērmanes dārzā, Rīgas domā un uz “Origo” vasaras skatuves.

Tests - ko tu zini par alus vēsturi?

Tests - ko tu zini par alus vēsturi? 8

Alus plūdi Londonā – vai tas maz ir iespējams? Izpildi testu par alus vēsturi, uzzini pārsteidzošus faktus un tiec pie sertifikāta! Neizpaliks arī balva.

Lasi vēl