Latvijā šogad pirmais gadījums, kad aizdomas par saindēšanos ar nāvējošo zaļo mušmiri

3 komentāri

Par laimi, vien ar kuņģa skalošanu un diennakti pavadītu slimnīcā beidzās kādas ģimenes aizdomas par saindēšanos ar pasaulē indīgāko sēni – zaļo mušmiri.

Lai gan šī izrādījās viltus trauksme, dažādu institūciju profesionāļi pierādīja, ka nestandarta situācijās spēj izkāpt no savas komforta zonas, lai operatīvi rīkotos un glābtu dzīvības.

Ģimene – mamma un divi bērni – pirmo reizi mežā bija salasījuši tā dēvētās čigānietes, kas tautā sauktas par meža šampinjoniem, taču pēc tam, kad sēnes jau bija pagatavotas un apēstas, ģimeni tirdījis nemiers, vai tās tiešām bijušas ēdamās sēnes. Aizdomas radās, ka tomēr apēstas zaļās mušmires. Satraukumā par savu veselību ģimene nekavējoties meklējusi palīdzību tuvējā slimnīcā. Atvases ar “ātrajiem” tika nogādātas bērnu slimnīcā, mamma – Gaiļezerā.

Roberts Stašinskis
Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas toksikologs

Lai varētu veikt analīzes, tiesu toksikoloģijas laboratorijai ir vajadzīga zaļā mušmire. Sazinoties ar Dabas muzeju, kur, kā reiz, notiek sēņu izstāde, un viņi no šīs ekspozīcijas laipni padalījās ar mums un šos paraugus arī piešķīra. Tāpat mums bija gan zupa, gan izmestais materiāls, ko, savukārt Dabas muzeja speciālisti stingri un cieši pārskatīja un deva savu vizuālo novērtējumu, ka nekas aizdomīgs, kas varētu liecināt par zaļo mušmiri, tur neizskatās.

Slimnīcā gan vēl spilgtā atmiņā traģēdija pirms septiņiem gadiem. Tad, cienastā pasniedzot mušmiru karbonādes, divi pieaugušie gāja bojā, savukārt mazs bērns tika pārvests uz Vāciju aknu transplantācijai.

TOP komentāri

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl