Latvija izceļas Eiropā – vienlaikus augstākā saslimstība un potēšanās temps

9 komentāri
Latvija izceļas Eiropā – vienlaikus augstākā saslimstība un potēšanās temps
AP/SCANPIX

Latvija ir apsteigusi Lietuvu, un pašlaik šeit ir visaugstākais inficēšanās līmenis ar Covid-19 Eiropas Savienībā (ES) un Eiropas Ekonomikas zonā (EEZ) valstīm, liecina Eiropas Slimību un profilakses centra (ECDC) apkopotie dati.

Iepriekšējā nedēļā Latvija pēc saslimstības rādītāja bija 2. vietā aiz Lietuvas ES un EEZ valstu vidū. Turklāt Latvija joprojām ir ceturtajā vietā mirstības ziņā ar diagnosticētu Covid-19.

Lasi vēl – Reģistrēts lielākais diennakts laikā stacionēto Covid-19 pacientu skaits

ECDC aplēses par situāciju divās iepriekšējās nedēļās no 4. līdz 17. oktobrim liecina, ka Latvijā kumulatīvā saslimstība uz 100 000 iedzīvotāju ir pakāpusies līdz 1256,77 gadījumiem.

Pašlaik trīs Baltijas valstis ir vienīgās ES un EEZ, kurās saslimstība ar Covid-19 pārsniedz 1000 gadījumu robežu.

Tiesa, jau nākamo trīs dienu laikā pēc ECDC aprēķinos iekļautā perioda visas Baltijas valstīs saslimstības līmenis ir strauji audzis un 20. oktobrī Latvijā saslimstības līmenis bija 1463,3, Lietuvā – 1226,7, bet Igaunijā – 1167,1 gadījums uz 100 000 iedzīvotāju.

Tāpat Latvija atrodas ECDC veidotās ceļojumu brīdinājuma kartes tumši sarkanajā zonā, kura ceļotājiem norāda uz ļoti augstu Covid-19 inficēšanās risku. Ceļojumu brīdinājuma karte ir izstrādāta, lai ceļotājiem būtu vieglāk saprotams inficēšanās līmenis dažādos Eiropas reģionos.

Tāpat Latvijā šobrīd ir Eiropas Savienībā (ES) augstākais septiņu dienu kumulatīvais vidēji dienā izlietoto vakcīnu pret Covid-19 devu skaits uz 100 iedzīvotājiem, liecina pētniecības un datu apstrādes kompānijas “Our World in Data” apkopotie dati par laika periodu līdz 19. oktobrim.

Latvijā šis rādītājs ir 0,60, būtiski apsteidzot ES vidējo, kas ir – 0,16, kā arī Eiropas vidējo rādītāju – 0,15.

Arī vairākās Skandināvijas valstīs vakcinācijas vidējais izlietoto devu skaits ir zemāks nekā Latvijā. Piemēram, Somijā šis rādītājs ir 0,36, Zviedrijā – 0,30 un Dānijā – 0,03. Vienlaikus virkne Skandināvijas valstu, līdzīgi kā Rietumeiropas valstis, jau sasniegušas ļoti augstu vakcinācijas aptveri.

9 komentāri