Latvija sniegs palīdzību Francijai. Vai mūsu valstī pieaugs terorisma draudi?

1 komentārs
Latvija sniegs palīdzību Francijai. Vai mūsu valstī pieaugs terorisma draudi?
AP/SCANPIX

Latvija ir saņēmusi oficiālu Francijas palīdzības lūgumu. Francija vēlas, lai Latvija sniedz atbalstu tās militārajām operācijām ārvalstīs. Latvijas amatpersonas sola šo lūgumu izvērtēt, vienlaikus akcentējot, ka cīņā ar Islāma valsti Latvijas karavīri neiesaistīsies.

Tāpat amatpersonas arī noraida iespējamību, ka palīdzības sniegšana Francijai varētu mudināt teroristus veikt kādas aktivitātes Latvijā. Tāpat šobrīd tiek akcentēts, ka terorisma draudu līmenis Latvijā ir zems un nav pamata to paaugstināt.

Vienlaikus Drošības policijas paspārnē esošais Pretterorisma centrs sācis gatavoties vērienīgām pretterorisma mācībām, kas Latvijā tiek plānotas nākamgad. Tāpat tiek gatavoti uzlabojumi pretterorisma plānā.

Foto:

Termiņš, kādā Latvijai jāatbild uz Francijas lūgumu, nav noteikts.

Eksperti tikmēr akcentē, ka fakts, ka Drošības policija un citas atbildīgās iestādes sarosījušās liecina, ka šobrīd uz terorisma draudiem Latvijā tomēr jāskatās citādāk nekā iepriekš.

Pēdējo mēnešu tendences liecina, ka terorisma draudu līmenis Eiropā turpina pieaugt, tostarp radikalizācijas tendences vērojamas arī valstīs, kur terorisma draudu līmenis bijis zems. Lielākās bažas šobrīd rada Eiropas iedzīvotāji, kas izceļo uz Sīriju un pēc tam atgriežas ar reālu kaujas pieredzi.

Video:

1 komentārs