Latvijā smēķē vairāk nekā trešā daļa iedzīvotāju; sāk akciju Pasmēķēji? Pietiek!

0 Komentāru
Latvijā smēķē vairāk nekā trešā daļa iedzīvotāju; sāk akciju Pasmēķēji? Pietiek!
FOTO: Flickr

Akcija Pasmēķēji? Pietiek! notiks visu nedēļu, bet bezmaksas konsultācijas Sarkanā Krusta Veselības istabās būs pieejamas arī pēc tam. Speciālisti atgādina, ka smēķēšana var izraisīt visdažādākās saslimšanas, kas var izraisīt arī mokpilnu nāvi.

Ar nožēlu jāatzīst, ka Latvijā smēķē vairāk nekā trešā daļa iedzīvotāju. Cilvēki, kuri vēlas no kaitīgā paraduma atbrīvoties, ir aicināti apmeklēt bezmaksas konsultāciju kādā no Sarkanā Krusta Veselības istabām Rīgā akcijas Pasmēķēji? Pietiek! laikā.

Atmešanas metodes ir daudz un dažādas, taču pats galvenais speciālista uzdevums ir smēķētājus pareizi motivēt atbrīvoties no kaitīgā paraduma.

 

Cilvēkus, kuri vēlas atbrīvoties no smēķēšanas atkarības, Rīgas dome aicina apmeklēt kādu no piecām Sarkanā Krusta piecām Veselības istabām galvaspilsētā. Tajās iespējams iegūt gan bezmaksas konsultāciju, gan veikt veselības pārbaudi.

Par spīti dažādām kampaņām Latvijā smēķētāju skaits pieaug, turklāt visstraujāk kaitīgais paradums izplatās tieši jaunu cilvēku vidū.

Pašlaik Latvijā smēķē 36% iedzīvotāju vecumā no 15 līdz 64 gadiem. Lielākais īpatsvara pieaugums 2014. gadā novērots tieši grupās jaunu vīriešu un jaunu sieviešu grupās.

To savā praksē novērojusi arī speciāliste Maija Kronberga. Kādam smēķētājam, kurš pie viņas vērsies, bijuši tikai 12 gadi.

Viņš negribēja būt izstumtais, sāka smēķēt, un šodien ir aizgājis jau gandrīz pa paciņai dienā. 12 gadu vecumā, tas ir šokējoši. Daudzas jaunas sievietes smēķē, aptuveni katra ceturtā noteikti, kas šeit atnākusi. Sliktākais ir tas, ka dažas no viņām ir stāvoklī, un tad man nākas ļoti emocionāli runāt par to, kā jūtas viņu bērniņš.

 

Tomēr kopumā Veselības istabā Šarlotes ielā šodien vērsušies ļoti maz cilvēku, kas vēlas atbrīvoties no smēķēšanas.

0 Komentāru