Latvijā skolu tīklu sagaida būtiskas izmaiņas – plāno pagarināt mācību gadu un mainīt mācību saturu

31 komentārs

Izglītības un zinātnes ministrijai ir plāns par divām nedēļām pagarināt mācību gadu, mainot mācību saturu, intervijā LNT raidījumam “900 sekundes” teica izglītības un zinātnes ministrs Kārlis Šadurskis (V).

Kārlis Šadurskis

Kārlis Šadurskis
izglītības un zinātnes ministrs

Mums fokusā ir jaunais izglītības standarts, jaunais saturs. Tas ir kompetenču pieejā balstītais saturs, kas, manuprāt, un pēc kolēģu teiktā, prasīs daudz laika, nekā tas ir šobrīd. Līdz ar to jaunā standarta ieviešanas sekas varētu būt nedaudz garāks mācību gads. Es domāju, ka tās būs apmēram divas nedēļas. Skatīsimies, vai mums izdosies pārliecināt kolēģus Saeimā par jaunā mācību standarta ieviešanu.

Tāpat Šadurskis atgādināja, ka Latvijā skolu tīklu sagaida būtiskas izmaiņas. Tā piemēram, Rīgā ir aptuveni 80 vidusskolas, kas esot stipri par daudz. Ministrs uzskata, ka katrā Rīgas mikrorajonā ir nepieciešama tikai viena vidusskola un dažas pamatskolas. Viņš gan neatklāja, cik skolu Rīgā būtu jāreorganizē.

Ministrs paskaidroja, ka nākamajā mācību gadā pārmaiņas nav sagaidāmas, bet skaidrībai par vēlamo skolu tīklu būtu jābūt līdz nākamā gada martam. Izglītības un zinātnes ministrija (IZM) izstrādās rekomendācijas pašvaldībām un tām būs jālemj par turpmāko rīcību.

31 komentārs