31 komentārs

Izglītības un zinātnes ministrijai ir plāns par divām nedēļām pagarināt mācību gadu, mainot mācību saturu, intervijā LNT raidījumam “900 sekundes” teica izglītības un zinātnes ministrs Kārlis Šadurskis (V).

Kārlis Šadurskis

Kārlis Šadurskis
izglītības un zinātnes ministrs

Mums fokusā ir jaunais izglītības standarts, jaunais saturs. Tas ir kompetenču pieejā balstītais saturs, kas, manuprāt, un pēc kolēģu teiktā, prasīs daudz laika, nekā tas ir šobrīd. Līdz ar to jaunā standarta ieviešanas sekas varētu būt nedaudz garāks mācību gads. Es domāju, ka tās būs apmēram divas nedēļas. Skatīsimies, vai mums izdosies pārliecināt kolēģus Saeimā par jaunā mācību standarta ieviešanu.

Tāpat Šadurskis atgādināja, ka Latvijā skolu tīklu sagaida būtiskas izmaiņas. Tā piemēram, Rīgā ir aptuveni 80 vidusskolas, kas esot stipri par daudz. Ministrs uzskata, ka katrā Rīgas mikrorajonā ir nepieciešama tikai viena vidusskola un dažas pamatskolas. Viņš gan neatklāja, cik skolu Rīgā būtu jāreorganizē.

Ministrs paskaidroja, ka nākamajā mācību gadā pārmaiņas nav sagaidāmas, bet skaidrībai par vēlamo skolu tīklu būtu jābūt līdz nākamā gada martam. Izglītības un zinātnes ministrija (IZM) izstrādās rekomendācijas pašvaldībām un tām būs jālemj par turpmāko rīcību.

TOP komentāri

 • Inta Lapiņa

  Inta Lapiņa

  Tā jau pēdējās 2 nedēļas skolās neko nopietnu vairs nemācas. Tagad to laiku pagarinās vēl par 2 nedēļām. Sviests!!!
 • Laila Kampe
  +8 +8 0

  Laila Kampe

  Nevajag likt eksāmenus maija mēnesī, kas paralizē normālu stundu vadīšanu. Ministrija ar aplami grafikiem traucē normāli strādāt.
 • sala
  +7 +7 0

  sala

  Atnāc un vienu dienu nostrādā skolā, tad zināsi, ko tas nozīmē, starpbrīdi, knapi paspēj sagatavoties nākamajai stundai, un vēl ir arī dežūras starpbrīžos..., un brīvlaikos skolotājs tāpat strādā un gatavojas darbam. Kopā ar klasi ātri parij 15 min max, kad citās darbavietās ir stundas pārtraukums

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl