Komentāri

Neraugoties uz izmisīgiem aicinājumiem sievietēm pārbaudīt savas krūtis, Latvijas daiļā dzimumu pārstāvju atsaucība nav pietiekama – saslimstība ar krūts vēzi vēl aizvien saglabājas augsta, atzīst onkologi.

Lai iedrošinātu sievietes pārbaudīt krūšu veselību, jau piekto gadu Latvijā tiek organizēta informatīvā kampaņa ar nosaukumu – Pārbaudi krūtis, lai dzīvotu!

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Šogad aptuveni 100 tūkstoši sieviešu saņems vēstuli veikt valsts apmaksātu krūšu izmeklējumu ar mamogrāfijas metodi.

Patlaban nepieļaujami daudzos gadījumos saslimšana tiek atklāta novēloti.
Vairāk nekā 40 sievietes šogad iesaistījušās krūts veselības informatīvajā kampaņā, tostarp arī eksprezidente Vaira Vīķe-Freiberga.

Vaira Vīķe-Freiberga:

Līdz šim iespēju pārbaudīt krūšu veselību ar mamogrāfijas metodi šo iespēju izmantojušas tikai aptuveni 40% uzaicināto.

Tikmēr tagadējais veselības ministrs Guntis Belēvičs ir iecerējis, lai līdz 2065. gadam savlaicīgi tiktu atklāti 80% saslimstības gadījumu. Šobrīd šis rādītājs ir 49%.

Skaties video!

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl