Latvijā savairojusies jauna ērču suga, kas rada potenciālu bīstamību

2 komentāri

Klimatisko pārmaiņu rezultātā Latvijā savairojusies jauna – tikai dienvidiem raksturīga ērču suga, kas rada potenciālu bīstamību, jo pārnēsā gan ērču encefalītu, gan Laima slimību.

Šī ērču suga bija atklāta jau pirms vairāk nekā desmit gadiem – Kolkā, kādā zirgu aplokā. Tagad šīs ērces savairojušās un izveidojušas stabilas populācijas gan Daugavpils apkaimē, gan Pierīgā. Pētnieks gan aicina neļauties panikai.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Kopumā Latvijā ir pāri pa tūkstots ērču sugu. Līdz šim bija zināms, ka tikai divas – taigas un tā sauktā suņu ērce pārnēsā cilvēkiem bīstamās infekcijas. To, ka ērces šajā sezonā ir aktīvas, apliecina arī mediķi. Hospitalizēti jau pirmie seši ērču encefalīta upuri.

Pagājušajā gadā pēc ilgāka laika saslimstība ar ērču encefalītu atkal ir augusi, palielinoties par 30 %. Pērn ar ērču encefalītu saslima 230 cilvēki.

TOP komentāri

  • Dainis Spainis
  • Ivars Liepiņš
    0 0 0

    Ivars Liepiņš

    Tas ir arī dēļ tā,ka mežus zāģējot,nedrīkst dedzināt zarus,pavasara zāli arī tāpat.Vide priekš viņām izveidota ideāla.Kā arī kādreiz speciāli lidoja virs mežiem un migloja,lai šādi kaitēkļi būtu mazāk.Bet tagat viss ,lai ātrāk cilvēki noliktu karoti,jo redz kukainīši svarīgāki par cilvēku...

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Meksikas garšas! Tako ar dažādām salsām un vistu

Meksikas garšas! Tako ar dažādām salsām un vistu

Kad ārā ir tik karsti cik Meksikā, ir jāēd tako, un Linda no ”Gatavo 3” ir sagatavojusi tam recepti. Šis ēdiens būs lielisks ne tikai paša vēderam, bet arī atsvaidzinās tavu cienasta piedāvājumu viesiem ballītē.

Tele2 “Gudro māju” apskata un novērtē interjera dizainere Santa Meikulāne

Tele2 “Gudro māju” apskata un novērtē interjera dizainere Santa Meikulāne

Ik nedēļu Tele2 ”Gudrajā mājā” viesojas kāda savā profesijā panākumus guvusi persona. Šoreiz meža biezoknī Gustavu Terzenu apciemoja interjera dizainere, ”Amerikas Arhitektūras balvas 2017″ ieguvēja Santa Meikulāne. Dizainere uzskata, ka tehnoloģijas palīdz ērtāk apieties ar dažādām lietām, tāpēc labprāt apskatīja ”Gudro māju”, lai redzētu, ko no piedāvātajām funkcijām vēlētos iegādāties savai mājvietai.

Lasi vēl