Latvijā savairojusies jauna ērču suga, kas rada potenciālu bīstamību

2 komentāri

Klimatisko pārmaiņu rezultātā Latvijā savairojusies jauna – tikai dienvidiem raksturīga ērču suga, kas rada potenciālu bīstamību, jo pārnēsā gan ērču encefalītu, gan Laima slimību.

Šī ērču suga bija atklāta jau pirms vairāk nekā desmit gadiem – Kolkā, kādā zirgu aplokā. Tagad šīs ērces savairojušās un izveidojušas stabilas populācijas gan Daugavpils apkaimē, gan Pierīgā. Pētnieks gan aicina neļauties panikai.

Kopumā Latvijā ir pāri pa tūkstots ērču sugu. Līdz šim bija zināms, ka tikai divas – taigas un tā sauktā suņu ērce pārnēsā cilvēkiem bīstamās infekcijas. To, ka ērces šajā sezonā ir aktīvas, apliecina arī mediķi. Hospitalizēti jau pirmie seši ērču encefalīta upuri.

Pagājušajā gadā pēc ilgāka laika saslimstība ar ērču encefalītu atkal ir augusi, palielinoties par 30 %. Pērn ar ērču encefalītu saslima 230 cilvēki.

TOP komentāri

  • Dainis Spainis
  • Ivars Liepiņš
    0 0 0

    Ivars Liepiņš

    Tas ir arī dēļ tā,ka mežus zāģējot,nedrīkst dedzināt zarus,pavasara zāli arī tāpat.Vide priekš viņām izveidota ideāla.Kā arī kādreiz speciāli lidoja virs mežiem un migloja,lai šādi kaitēkļi būtu mazāk.Bet tagat viss ,lai ātrāk cilvēki noliktu karoti,jo redz kukainīši svarīgāki par cilvēku...

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl