Latvijā saslimstība ar Covid-19 joprojām ir viena no zemākajām ES

Pievienot komentāru
Latvijā saslimstība ar Covid-19 joprojām ir viena no zemākajām ES
RŪTA KALMUKA / F64

Latvijā saslimstības ar Covid-19 pieaugums aizvien ir straujākais Eiropas Savienībā (ES), tomēr pats saslimstības rādītājs joprojām ir viens no zemākajiem, trešdien medijiem pavēstīja Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) Infekcijas slimību riska analīzes un profilakses departamenta direktors Jurijs Perevoščikovs.

Pēc epidemiologa paustā, pēdējās nedēļas laikā saslimstības pieaugums mērāms 175%, kamēr ES vidējais rādītājs ir 24%.

Lietuvā nedēļas laikā pieaugums bijis 9%, bet Igaunijā – 2%.

Tomēr Latvijā saslimstība ar Covid-19 ir viena no viszemākajām. Pašreizējais kumulatīvais 14 dienu saslimstības rādītājs ir 33 gadījumi uz 100 000 iedzīvotāju. Tikmēr gan Baltijas kaimiņvalstīs, gan Ziemeļvalstīs šis rādītājs ir augstāks.

No pirmdienas līdz trešdienai Latvijā paziņots par kopumā 175 atklātiem Covid-19 gadījumiem, savukārt pagājušajā nedēļā attiecīgajā periodā paziņots par 148 atklātiem Covid-19 gadījumiem. Pēdējās trīs dienās veikti kopumā 9992 Covid-19 testi un pozitīvo gadījumu īpatsvars bijis 1,8%, bet pirms nedēļas tas bija 1,6%.

Ja salīdzina šīs nedēļas sākumu ar pagājušās nedēļas sākumā atklāto gadījumu skaitu, tad novērojams pieaugums par 20%, kamēr testu skaits pieaudzis par 10%. “Infekcijas process ir pietiekami aktīvs, bet labā ziņa ir tāda, ka, apkopojot pagājušās un aizpagājušas nedēļas rezultātus, veicot izmeklēšanu, varam secināt, ka 80% vai pat vairāk Covid-19 gadījumu bija saistīti ar konkrētiem infekcijas avotiem,” atklāja epidemiolgs.

Jau ziņots, ka aizvadītajā diennaktī Covid-19 konstatēts vēl 67 cilvēkiem, bet slimnīcās ievietoti trīs ar Covid-19 inficētie, informē SPKC un Nacionālajā veselības dienestā.

Pēdējā diennaktī veikti kopumā 4426 Covid-19 izmeklējumi. No visiem pagājušā diennaktī veiktajiem testiem pozitīvi bijuši 1,51%. Perevoščikovs iepriekš skaidroja, ka šis rādītājs ES tiek uzskatīts par būtisku, jo, tam pārsniedzot 3% robežu, slimības izplatība uzskatāma par strauju un nekontrolētu.

Kopā stacionāros ārstējas 34 pacienti, no tiem 29 ar vidēji smagu slimības gaitu, bet pieci ar smagu slimības gaitu. No stacionāra līdz šim izrakstīti 237 Covid-19 pacienti, starp kuriem ir gan atlabušie, gan mirušie.

Kopumā līdz šim Latvijā veikts 344 821 Covid-19 izmeklējums. Infekcija līdz šim konstatēta 2261 cilvēkiem, no kuriem uz 6.oktobri 1322 personas bija atveseļojušās. Tādējādi patlaban ir 939 aktīvi saslimšanas gadījumi.

Lasi vēl: Perevoščikovs: Patlaban Latvijā novērots vislielākais saslimstības ar Covid-19 pieaugums Eiropā