Latvija saņēmusi 12 000 “Moderna” vakcīnu devu; tuvākajā mēnesī gaidāms ievērojams “Pfizer/BionTech” vakcīnu pievedums

0 Komentāru
Latvija saņēmusi 12 000 “Moderna” vakcīnu devu; tuvākajā mēnesī gaidāms ievērojams “Pfizer/BionTech” vakcīnu pievedums
REUTERS / SCANPIX

Latvija aizvadītajā nedēļas nogalē saņēmusi “Moderna” ražoto vakcīnu piegādi 12 000 devu apmērā, informēja Nacionālā veselības dienesta Vakcinācijas projektā.

Svētdien, 25. aprīlī, Latvija saņēmusi ražotāja “Moderna” vakcīnas piegādes daļu – 12 000 devas. Visas saņemtās vakcīnu devas tiks novirzītas vakcinācijas pret Covid-19 veikšanai līdzšinējās prioritārajās grupās – gan pirmajām, gan otrajām vakcīnu devām.

Jau šodien tiek uzsākta šo vakcīnu plānveida piegāde vakcinācijas veicējiem, lielākoties ģimenes ārstu praksēs.

Tāpat Nacionālā veselības dienesta Vakcinācijas projektā informēja, ka tuvākā mēneša laikā un pēc tam Latvijā ir gaidāms ievērojams “Pfizer/BionTech” vakcīnu piegādes apjoms, līdz ar to ir veikti sagatavošanās darbi, lai visas valstī saņemtās vakcīnas operatīvi varētu nogādāt vakcinācijas veicējiem visā Latvijā.

Ņemot vērā aizvien pieaugošo dažādu ražotāju vakcīnu, tai skaitā “Pfizer/BionTech”, saņemšanu Latvijā, ir pārskatīta arī esošo loģistikas partneru sadarbība un līgumi. Ja līdz šim vienīgais “Pfizer/BionTech” vakcīnu loģistikas pakalpojumu sniedzējs bija AS “Recipe Plus”, nogādājot šī ražotāja vakcīnas uz noteiktām ārstniecības iestādēm, tad no šīs nedēļas “Pfizer/BionTech” loģistikai Latvijā pievienojas arī otrs loģistikas pakalpojumu sniedzējs – SIA “Magnum Medical”, kas līdz šim nodrošināja tikai “Moderna” un “AstraZeneca” ražoto vakcīnu loģistiku.

Nacionālā veselības dienesta Vakcinācijas projektā informēja, ka Covid-19 vakcīnu loģistiku  organizē, sadalot Latviju trīs reģionos – Rīgas/Pierīgas teritorija, Latvijas teritorija uz austrumiem no Rīgas un Latvijas teritorija uz rietumiem no Rīgas. SIA “Magnum Medical” ir loģistikas veicējs apgabalam Latvijas teritorijai uz austrumiem no Rīgas. Savukārt AS “Recipe Plus” nodrošina loģistikas pakalpojumus Rīgas un Pierīgas teritorijā, kā arī Latvijas teritorijā uz rietumiem no Rīgas.

Patlaban abi loģistikas pakalpojumu sniedzēji nodrošina visu četru Latvijā esošo vakcīnu piegādi vak-cinācijas veicējiem.

0 Komentāru