Latvija saņems 2400 “Moderna” vakcīnas pret Covid-19 devas

12 komentāri
Latvija saņems 2400 “Moderna” vakcīnas pret Covid-19 devas
EVIJA TRIFANOVA, LETA

Svētdien, 31.janvārī, Latvijai paredzēts saņemt vēl 2400 devas ražotāja “Moderna” vakcīnas pret Covid-19, aģentūrai LETA apstiprināja Nacionālajā veselības dienestā.

Saskaņā ar vakcinācijas plānu, kas ceturtdien guva valdības atbalstu, šī gada pirmajā ceturksnī Latvija varētu saņemt 42 182 šī ražotāja vakcīnas devas.

Vadoties pēc Veselības ministrijas (VM) ziņotā, patlaban kopējais Latvijā saņemto vakcīnu devu skaits ir 31 425. No tām “Pfizer” un “BioNTech” kopīgi ražotās vakcīnas devas ir 30 225, savukārt ražotāja “Moderna” vakcīnas devas – 1200.

Kopš piektdienas Eiropas Savienībā ir reģistrētas trīs vakcīnas – “Moderna”, “BioNTech” un “Pfizer” kopīgi ražotā, kā arī “AstraZeneca” vakcīna. Tiek prognozēts, ka februārī Latvija varētu saņemt vairāk nekā 72 874 “AstraZeneca” vakcīnu devas.

VM skaidro, ka situācija ar vakcīnu pieejamību un piegādēm no ražotājiem ir mainīga, jo arī šobrīd “Pfizer” un “BioNTech” ir jau informējis, ka plānotās piegādes tiks kavētas un mainītas, kā arī sarunu procedūru laikā piegādes un apjomi ir ļoti mainīgi, līdz ar to informācija mainās pat pa dienām.

Kopš vakcinēšanas sākuma decembra beigās vakcīnas pret Covid-19 pirmo poti saņēmuši 16 867 cilvēki, bet otro – 2155 cilvēki.

Lasi vēl: Vāc parakstus par atļauju ministriem apiet vakcinācijas pret Covid-19 rindu

Atbilstoši instrukcijai vienai personai jāievada divas vakcīnu devas. Vakcīnu devas, kas bija paredzētas pirmajai vakcinācijai, patlaban ir jau gandrīz izlietotas. Pirmreizējā vakcinācija atsāksies brīdī, kad Latvija saņems nākamās vakcīnas, ziņo VM.

12 komentāri