Latvijā samazinās iedzīvotāju atkarība no dažādiem pabalstiem, cilvēki vēlas strādāt

Komentāri
Latvijā samazinās iedzīvotāju atkarība no dažādiem pabalstiem, cilvēki vēlas strādāt
FOTO: LETA

Latvijā samazinās cilvēku atkarība no dažādiem pabalstiem un pieaug nepieciešamība pēc darba. Tas izriet no Labklājības ministrijas sagatavotā sociālā ziņojuma, kas ik gadu dalībvalstīm jāiesniedz Eiropas Komisijai (EK). Kopējā situācija valstī ik gadu uzlabojoties un trūcīgo skaits samazinās.

EK rūpīgi seko līdzi, ko dalībvalstis dara, lai veicinātu sociālo progresu. Latvija šajā ziņojumā norādījusi, ka, beidzoties krīzei, tie cilvēki, kuriem ir darbs, ir mazāk pakļauti nabadzības riskam nekā tie, kuri saņem pensijas vai citus pabalstus. Līdz ar to valstij jāveicina iedzīvotāju darbaspējas, jo, nonākot sociālās palīdzības saņēmēju lokā, cerības uz pārtikušu dzīvi Latvijā nav.

Trūcīgo skaits Latvijā samazinās, tomēr nabadzības risks pieaug. Visvairāk –  pensionāriem virs 65 gadiem, īpaši tiem, kuri dzīvo vieni.

Latvija gan pozitīvi izceļoties no citām valstīm ar to, ka daudzi pabalsti netiek izmaksāti naudas veidā, bet kā pakalpojumi, piemēram, bezmaksas transports invalīdiem un skolēniem vai brīvpusdienas bērniem līdz 3. klasei.

Vairāk skaties TV3 Ziņu sagatavotajā sižetā!

Lasi vēl