Komentāri

Latvijā samazinās cilvēku atkarība no dažādiem pabalstiem un pieaug nepieciešamība pēc darba. Tas izriet no Labklājības ministrijas sagatavotā sociālā ziņojuma, kas ik gadu dalībvalstīm jāiesniedz Eiropas Komisijai (EK). Kopējā situācija valstī ik gadu uzlabojoties un trūcīgo skaits samazinās.

EK rūpīgi seko līdzi, ko dalībvalstis dara, lai veicinātu sociālo progresu. Latvija šajā ziņojumā norādījusi, ka, beidzoties krīzei, tie cilvēki, kuriem ir darbs, ir mazāk pakļauti nabadzības riskam nekā tie, kuri saņem pensijas vai citus pabalstus. Līdz ar to valstij jāveicina iedzīvotāju darbaspējas, jo, nonākot sociālās palīdzības saņēmēju lokā, cerības uz pārtikušu dzīvi Latvijā nav.

Trūcīgo skaits Latvijā samazinās, tomēr nabadzības risks pieaug. Visvairāk –  pensionāriem virs 65 gadiem, īpaši tiem, kuri dzīvo vieni.

Latvija gan pozitīvi izceļoties no citām valstīm ar to, ka daudzi pabalsti netiek izmaksāti naudas veidā, bet kā pakalpojumi, piemēram, bezmaksas transports invalīdiem un skolēniem vai brīvpusdienas bērniem līdz 3. klasei.

Vairāk skaties TV3 Ziņu sagatavotajā sižetā!

Meksikas garšas! Tako ar dažādām salsām un vistu

Meksikas garšas! Tako ar dažādām salsām un vistu

Kad ārā ir tik karsti cik Meksikā, ir jāēd tako, un Linda no ”Gatavo 3” ir sagatavojusi tam recepti. Šis ēdiens būs lielisks ne tikai paša vēderam, bet arī atsvaidzinās tavu cienasta piedāvājumu viesiem ballītē.

Tele2 “Gudro māju” apskata un novērtē interjera dizainere Santa Meikulāne

Tele2 “Gudro māju” apskata un novērtē interjera dizainere Santa Meikulāne

Ik nedēļu Tele2 ”Gudrajā mājā” viesojas kāda savā profesijā panākumus guvusi persona. Šoreiz meža biezoknī Gustavu Terzenu apciemoja interjera dizainere, ”Amerikas Arhitektūras balvas 2017″ ieguvēja Santa Meikulāne. Dizainere uzskata, ka tehnoloģijas palīdz ērtāk apieties ar dažādām lietām, tāpēc labprāt apskatīja ”Gudro māju”, lai redzētu, ko no piedāvātajām funkcijām vēlētos iegādāties savai mājvietai.

Lasi vēl